Ботев обърна Литекс насред Ловеч и ги прати във втората шестица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Великолепни голове на Иршак и Алекс Колев носят трите точки за тима на Вили Вуцов, Джордан влезе в топ 10 на голмайсторите на Литекс

Ботев (Пловдив) обърна Литекс до 2:1 насред Ловеч и остана в първата шестица на „А” група за сметка на „оранжевите”. Джордан изведе домакините в 39-ата минута, но точно преди почивката Томаш Иршак с великолепен гол изравни. С кинжален удар през второто полувреме Алекс Колев донесе важните три точки за тима на Вили Вуцов.

С успеха Ботев удържа петото място, като има равни точки с Левски – по 24. Литекс вече е във втората шестица, като е на 7-ото място с 22, с точка зад Локомотив (София).

Двубоят беше много качествен и коректен. Головете на Ботев бяха великолепни, а Литекс изтърва няколко положения и допусна втора загуба в рамките на една седмица.

Литекс натисна в първите минути, но Ботев умело се справи в защита. В 13-ата минута Асприля засече с летящ плонж центриране на Страхил Попов, но топката премина покрай пръстите на Стаховяк в аут.

Постепенно Ботев изнесе играта в по-предни позиции. Иначе до около 30-ата минута действаше на контраатака.

Първата част беше изпъстрена с грешки на двамата вратари. Първо Винисиус хвана извън наказателното поле, за което получи само жълт картон. После Стаховяк излезе неразчетено, но защитник успя да избие центрирана топка пред голлинията. Пак пред вратата на Литекс Винисиус едва успя да изчисти върната топка към него.

В 39-ата минута Румен Руменов изведе в коридор Джордан при бърза атака на домакините. Нападателят надбяга Росен Колев и след това финтира излезлия да го пресреща Стаховяк, за да вкара в опразнената врата за 1:0.

Така, Джордан ознаменува 50-ия си мач в „А” група с шестия си гол за сезона. Иначе попадението му бе под №26 в елита, с което той влезе в топ 10 на стрелците на Литекс в шампионата.

Ботев обаче реагира светкавично и точно преди почивката изравни след фантастична комбинация. Най-важното от нея беше перфектният пас по въздуха, който даде Мариян Огнянов за Томаш Иршак. Така бе съсечена отбраната в оранжево, а чехът с великолепно докосване с глава направи безпомощен Винисиус, като топката обра паяжините в горния ляв ъгъл на вратаря.

След подновяването на играта Литекс опита да си върне предимството. Непокритият Джордан обаче стреля с глава в аут, а Инез направи решителен шпагат срещу шут на Асприля.

Ботев нанесе своя удар в 63-ата минута, когато с безупречен удар пред наказателното поле Алекс Колев направи безпомощен Винисиус за втори път и доведе мача до пълен обрат.

Асприля можеше да изравни бързо, след като бе изведен сам срещу Стаховяк, но прати над вратата.

В заключителните минути Стаховяк отчая домакините, спасявайки страхотен удар на Никола Колев от границата на наказателното поле.

След паузата в първенството Ботев посреща Левски на 23 ноември /неделя/, а Литекс е гост на амбицирания за първата шестица тим на Черно море ден по-рано.