3. Челси обърна Ливърпул на „Анфийлд” и задържа лидерството във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” от Лондон продължават без загуба през сезона в елита на Англия

Отборът на Челси постигна победа с 2:1 над Ливърпул на „Анфийлд”, след като стигна до пълен обрат в срещата. „Сините” от Лондон губеха с 0:1 след само девет минути игра, но с голове на Гари Кейхил и Диго Коща записаха девета победа във Висшата лига този сезон.

Тимът на Жозе Моуриньо продължава да бъде начело на класирането, като продължава и серията си без загуби. Челси е без поражение от началото на сезона в Премиършип, като има едва две равенства.

Ливърпул започна по-активно двубоя и с малко късмет в деветата минута откри. При една бърза атака на „червените” Емре Джан реши да стреля от около 20-ина метра, топката рикошира в тялото на Гари Кейхил, излъга Куртоа и попадна в мрежата му.

Авансът на домакините обаче не издържа дълго. Пет минути след гола на Джан Челси изравни. След центриране от корнер, отбраната на Ливърпул отново не се справи добре, Тери успя да стреля, но Миньоле със страхотен рефлекс спаси. Отбитата топка стигна до Кейхил, който шутира отблизо, Миньле улови кълбото, но падна зад голлинията и съдията получи сигнал за това, че топката е преминала с пълния си обем във вратата.

До края на полувремето Челси търсеше по-настойчиво второ попадение, но „сините” изпуснаха всичките си положения, като Еден Азар на два пъти застраши вратата на Миньоле.

В 67-ата минута Челси достигна и до пълен обрат с десетия гол на Диего Коща от началото на сезона. Вилиан разтегли красиво наляво за Аспиликуета, който без проблеми мина покрай Коутиньо и центрира. Топката рикошира в Морено, стигна до Коща, който отблизо не сбърка и се изравни с Агуеро на върха в голмайсторкста класация във Висшата лига за този сезон.

На противоположния полюс бе Марио Балотели, който отново не блесна с нищо и вече почти 700 минути е без гол във Висшата лига. Италианският нападател все още няма попадение за Ливърпул в елита на Англия.

След победата Челси събра 29 точки на върха във Висшата лига, със седем повече от втория Саутхемптън, който е и с мач по-малко. Ливърпул остава на седмата позиция с 14.