ЦСКА се разходи до Хасково за 4:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” допуснаха два късни гола с човек повече, но запазиха аванса си пред Лудогорец

ЦСКА ще запази аванса си пред Лудогорец от поне 5 точки преди дуела между двата отбора след паузата в шампионата. С икономична игра лидерът в първенството победи 4:2 като гост Хасково, който игра с 10 човека 58 минути, и продължи да бъде без загуба вече в 10 последователни двубоя (осем победи и две равенства).

С голове на Антон Карачанаков (15’ и 57’), Серджиу Буш (21’) и Луис Соарес-Платини (49’) ЦСКА събра 36 точки. Вторият Лудогорец, който по-късно приема Локомотив (Пловдив), понастоящем има 28. В следващия кръг, с който се преполовява първенството, ЦСКА приема Лудогорец.

При резултат 0:2 Хасково остана с човек по-малко за неспортсменска проява на бившия футболист на Левски Майкъл Тевия. Те получиха още два гола през второто полувреме, но се събудиха късно и с попадения на Еуженио и Лозев намалиха до 2:4.

Любопитното е, че двубоят завърши без жълт картон.

Мачът започна лежерно. Без положение ЦСКА откри в 15-ата минута, когато рикоширал шут на Антон Карачанаков от далечен свободен удар стана неспасяем за вратаря Боян Пейков.

„Червените”, които играха в бяло в неделя, с лекота вкараха и втори гол шест минути по-късно. Серджиу Буш реализира за 9-и път този сезон, след като довкара отбит от вратаря шут на Карачанаков.

Хасково можеше да намали преди първия половин час, но ниска стрелба на Чепилов премина покрай десния стълб на Дивиш.

Домакините останаха с човек по-малко в 32-ата минута, когато Майкъл Тевия изрита без топка Боби Галчев и видя картона с червен цвят на рефера Тасков.

Въпреки това, Хасково създаде още едно положение до почивката. Педро Еуженио бе изведен сам срещу Дивиш. Вратарят скъси ъгъла и успя да парира опита за прехвърляне на португалеца, който беше един от най-активните.

ЦСКА бързо реши мача в началото на второто полувреме.

Първо в 49-ата минута Иван Скерлев не успя да отнеме от Луис Соарес в наказателното поле и последният с премерен удар под плонжа на вратаря покачи на 3:0.

4:0 направи непокритият Серджиу Буш с удар под гредата след асистенция на Соарес и нова грешка на Скерлев.

Галчев и Карачанаков можеха също да се разпишат, но късметът спаси Хасково.

Домакините вкараха изглеждащо като почетно попадение в 73-ата минута, когато Педро Еуженио матира Дивиш след чудесен рейд и фалцов удар над него, за да прекъсне серията му от 513 минути без допуснат гол.

Но 10 минути преди края отново се затичаха към центъра с топка в ръце, след като резервата Деян Лозев с летящ плонж огорчи за втори път Дивиш.

Така, ЦСКА спечели 11-ата си победа в 15 мача и събра 36 точки на върха.

Хасково допусна 10-о поредно поражение, като няма победа в 14 мача, и не се вижда лъч светлина за новака по пътя му към оцеляването. Тимът на Емил Велев остава последен с 4 точки, на 9 от Славия.