2. - Англия
  3. Стоук удари 10 от Тотнъм на "Уайт Харт Лейн", Бейнс спаси Евертън на "Стейдиъм ъф Лайт" (+РЕПОРТАЖИ)

Нюкасъл се изкачи на 7-ото място във Висшата лига с комфортна победа 2:0 над Уест Бромич като гост

Стоук Сити вече е в първата половина на класирането на Висшата лига след победа 2:1 над 10 от Тотнъм на „Уайт Харт Лейн”, като им нанесе четвърто поражение в последните пет мача там.

Нападателят на „шпорите” Хари Кейн, който записа първия си мач като титуляр този сезон, можеше да открие, но ударът му с глава беше спасен.

В 6-ата минута Боян Къркич откри след индивидуална акция.

Джон Уолтърс вкара втори в 33-ата минута след центриране на Маме Бирам Диуф.

Страхотен гол от воле на Насер Чадли върна интригата 13 минути преди края, но Кайл Ноутън беше изгонен за фаул срещу Виктор Моузес в заключителните моменти.

Нюкасъл се изкачи на 7-ото място във Висшата лига с комфортна победа 2:0 над Уест Бромич като гост, благодарение на голове на Айосе Перес и Фабрицио Колочини.

Перес откри точно преди почивката с поразителна пета от над 12 метра.

Спорът приключи в 62-ата минута, когато непокритият Колочини вкара с глава на близката греда.

Домакините бяха близо до гол чрез Саидо Бераино през първото полувреме, но увяхнаха драматично през второто полувреме, коментира Би Би Си.

Лейтън Бейнс вкара от дузпа и донесе трудно постигната точка на Евертън срещу Съндърланд на „Стейдиъм ъф Лайт”.

„Черните котки” откриха в 67-ата минута, когато Себастиан Ларсон завъртя свободен удар в мрежата. Фаулът бе отсъден за нарушение на Бейнс срещу Уил Бъкли.

Но националният защитник изкупи вината си от дузпа след необмислено влизане на Конър Уикам срещу Шеймъс Коулмън в наказателното поле.

Гарет Бари от Евертън напусна терена на носилка с контузия в глезена.

От 18:00 ч е двубоят между Суонзи и Арсенал.

Тотнъм – Стоук Сити 1:2