2. - Българи в чужбина
  3. Тонев не игра, за да бъде предпазен от нови провокации

Тонев не игра, за да бъде предпазен от нови провокации

С десет души Селтик пречупи Абърдийн

Българският национал Александър Тонев не беше в групата на Селтик за гостуването на Абърдийн в мача от 13-ия кръг.

Решението беше взето от мениджъра на круба Рони Дейла, който реши да предпази българина от евентуални провокации на публиката на домакините и на директния му опонент Шей Логан, който го обвини без доказателства в расистко поведение.

Селтик обаче спечели с 2:1 благодарение на гол на защитника Върджил ван Дайк в 90-ата минута, а 9 минути по-рано капитанът Скот Браун беше отстранен от игра.

Домакините откриха резултата чрез ирландския си нападател Адам Рууни в 27-ата минута, но в 38-ата Стефан Йохансен изрлавни. В 90-ата минута холандският бранител се разписа след центриране от корнер.

С тази победа Селтик вече зае 1-ото място в класирането с 26 точки, колкото има и Инвърнес Каледониън с по-лоша голова разлика. Детелините имат един мач по-малко- с Партик Тисъл, а 3-и остана Дънди Юнайтед с 25. Домакините от Абърдийн са 5-и с 22.

Лийдс гази в Чемпиъншип, Груев с нов силен мач (ВИДЕО)

Българският титуляр с 90 минути при 3:0 над Ковънтри