Юве разнищи Парма със 7:0 за най-голямата победа на новия си стадион (ВИДЕО)

"Бианконерите" зарадваха феновете под дъжда в Торино със 7 гола на рождения ден на Алекс Дел Пиеро, Чочев не игра за Палермо

Ювентус постигна най-убедителния си успех от началото на сезона и въобще в историята на новия си стадион „Ювентус Стейдиъм”, след като разгроми закъсалия Парма със 7:0 в 11-ия кръг на Серия А. Йоренте, Тевес и резервата Мората вкараха по два гола, а Лихщайнер добави още един навръх 40-ия рожден ден на легендата на „Старата госпожа” Алесандро Дел Пиеро.

Така отборът на Макс Алегри се откъсна с 6 точки на върха пред Рома, който по-късно е домакин на Верона.

Алегри отново заложи на променена схема с 4-ма в защита в любимото му още от престоя в Милан 4-3-1-2 с Роберто Перейра зад Тевес и Йоренте. Публиката в Торино поздрави Дел Пиеро за рождения му ден с много плакати и песни за него.

Юве носеше резервните си сини екипи, а Парма излезе със специални зелени фланелки с благотворителната цел да събере пари за пострадалите от скорошното наводнение в своя град. Дъждът над Апенините се сипеше и днес над Торино, а тежкото поражение може да се окаже катализатор за уволнението на наставника на Парма Роберто Донадони.

Роберто Перейра извади в аут със задна ножица в началото, а Миранте изби фалцов шут на Маркизио.

Погба накара вратаря да избива с мощен изстрел, а притичалият Фернандо Йоренте хитро прати в далечния ъгъл при добавката за 1:0.

Буфон се разтегна максимално да избие удар на Хосе Маури с десния крак, но Лихщайнер с изненадваща тупалка извън наказателното поле удвои резултата точно до дясната греда. Швейцарският национал бележи рядко, но срещу „дуковете” вече има три гола в последните 4 сблъсъка.

В 36-ата минута Юве организира контраатака по учебник, Лихщайнер бе изведен отдясно и пусна леко назад за Йоренте, който веднага засече на почти празна врата за 3:0.

Лекцията на домакините продължи и след почивката. 5 минути след подновяването на играта Карлос Тевес се подигра с отбраната на Парма и размина трима поред преди да прати в долния десен ъгъл – 4:0.

8 минути след това Тевес вкара втория си гол за 5:0 и бе заменен от Кингсли Коман. Йоренте също отстъпи място на Мората, за да може двамата по-млади нападатели да продължат терора над защитата на Парма.

Коман елегантно копна зад защитата за Мората, който покачи на 6:0 в 76-ата минута, а две преди края Лихщайнер центрира отдясно и Мората с воле от въздуха разстреля вратаря за крайното 7:0.

Ивайло Чочев не игра за Палермо при 1:1 у дома срещу Удинезе.

Българският национал остана неизползвана резерва за сицилианците, които се оказаха изоставащи на свой терен още в 5-ата минута след точен удар на французина Сирил Теру.

Палермо спечели дузпа в 42-ата минута и уругваецът Пауло Дибала я превърна в попадение за 1:1.

Лацио изненадващо загуби от Емполи с 1:2 като гост.

След нулева първа част, домакините от Емполи нанесоха своя двоен удар с бързи голове на Барба (’52) и Макароне (’55), а попадение на Филип Джорджевич се оказа само почетно в 66-ата минута.