Късен гол от дузпа донесе успеха на Парагвай над Перу в контрола (ВИДЕО)

Дерлис Гонсалес донесе победата за "гуараните" с точен удар от бялата точка

Парагвай успя да победи Перу с 2:1 в контрола. И трите попадения паднаха след почивката, като домакините стигнаха до успеха след гол от дузпа в добавеното време.

В 70-ата минута Парагвай откри резултата след удар на Аркитекто Ромеро, който рикошира в крак на бранител на гостите, подлъга Галесе и влетя в мрежата му. Само четири по-късно обаче Перу изравни след точен удар с глава на Паоло Гереро.

Отборът на Парагвай имаше възможност да вземе победата и след няколко пропуска съдията отсъди дузпа за домакините. Йотин получи директен червен картон за умишлена игра на голлинията в заключителната 90-а минута. Зад топката застана Дерлис Гонсалес, който донесе победата на Парагвай.

Двата отбора ще изиграят още една проверка, като Перу ще бъде домакин на 18 ноември.