Черно море победи дубъла с 2:0 в учебна игра

Георги Божилов се завърна с гол

В паузата на родното ни футболно първенство Черно море победи с 2:0  дублиращия тим в учебна игра на стадион "Младост". Наставникът на варненци Никола Спасов раздели играчите на два състава, като след почивката някои от футболистите си размениха местата.

Титулярите на "моряците" започнаха в сини екипи, а останалите от мъжкия тим и част от дубъла в зелено-бяло. През първото полувреме сините доминираха като опасен удар с глава на Паланков бе отразен от вратаря Николов, а малко по късно Коконов направи фрапантен пропуск от няколко метра.

Съперникът отговори с два опасни шута на завърналият се след дълго отсъствие от терена Божилов,спасени от Пиргов. Нападателят показа, че отново може да се разчита на него.

След направените промени през второто полувреме, на терена стана още по-интересно. Логичното се случи в 48-ата минута, когато Паланков бе изведен сам срещу младия Ставрев и от втория опит прати топката в мрежата за 1:0.

В 62-ата Божилов увенча отличната си игра с технично попадение, като прати елегантно коженото кълбо в далечния на ъгъл.

До края Миро Манолов пропусна  да направи резултата класически. За клубия сайт Никола Спасов заяви че е доволен от двустранната игра и от старанието на всички участвали играчи.

сини“:Илко Пиргов,Кирил Котев/Живко Атанасов/, Михаил Венков/Димо Атанасов/, Сашо Александров, Стенио дос Сантос/Стефан Станчев/, Марк Клок Тодор Паланков, Марчин Буркхардт/Георги Божилов/,Иван Коконов, Симеон Райков, Мирослав Манолов.

зелени“:Илия Николов/Георги Ставрев/,Живко Атанасов/Георги Гушлев/ ,Стефан Станчев/Александър Попов/,Александър Йовчев/Ангел Маринов/, Никола Дамянов /Александър Михайлов/, Илиян Неделчев/Николай Минков/, Емил Илиев /Мартин Киров/,Георги Божилов/Кристиян Пешков/, Живко Петков,Стефан Иванов/Ивън Ганев/,Димо Атанасов/Карен Мадоян