Ботев се наложи над Пантракикос пред 2000 на Коматево

Вили Вуцов отново трябваше да укротява страстите

Ботев победи с 2:0 гръцкия Пантракикос в приятелска среща, играна на базата в Коматево. Домакините доминираха през целия мач и логично стигнаха до успеха. Лъчезар Балтанов откри резултата в 18-ата минута, засичайки с глава топката във вратата на гостите след центриране на Лазар Марин.  В 26-ата минута Християн  Казаков влезе остро в краката на Хосе Ернандес. Потърпевшият футболист побесня, нахвърли се  срещу фаулиралия го играч на "канарчетата".  Играчите на двата отбора започнаха да се блъскат. Наложи се и старши треньорът на Ботев Велислав Вуцов да влиза на терена, за да укротява страстите. От гостите най-чистото положение изтърва Игор де Соуса в 28-ата минута, когато от удобна позиция прати топката в аут.  Домакините организираха още опасни атаки до почивката, но пропуски направиха Момчил Цветанов и Християн Казаков, а Владимир Айтов уцели гредата в 32-ата минута. Надмощието на Ботев продължи и през второто полувреме. В 68-ата минута Иван Цветков отбеляза втория гол за Ботев след центриране на Филип Филипов.

Наставникът на Ботев Велислав Вуцов използва проверката, за да даде шанс за изява на няколко млади момчета от школата. В същото време поради различни травми участие в мача не взеха Пламен Николов, Александър Колев, Горан Галешич. Почивка получиха Йордан Христов и Адам Стаховяк, отсъстваха също така и ангажираните с различните национални гарнитури.

В стартовия състав на "канарчетата" започнаха Михаил Иванов, в защитата пред него - Филип Филипов, Росен Колев, Роман Инез и Божидар Васев, в средата на терена - Владимир Айтов, Мариян Огнянов, Християн Казаков и Лъчезар Балтанов, а в атака - Иван Цветков и Момчил Цветанов.

Ботев- Пантракикос 2:0
Голмайстори: 1:0-  Лъчезар Балтанов (18), 2:0- Иван Цветков (68)

Ботев: Михаил Иванов, Филип Филипов, Божидар Васев, Роман Инез, Росен Колев, Владимир Айтов, Мариян Огнянов, Християн Казаков, Лъчезар Балтанов, Момчил Цветанов, Иван Цветков (Георги Купенов, Исмет Рамадан, Лазар Марин,  Кристиян Димитров, Емил Камберов, Цветелин Чунчуков, Томаш Иршак)

Пантракикос: Г. Атанасиадис, Д. Христу, А. Папагеоргиу, Й. Потуридис, Алфредо Мехия, Перес Гилермо, Хосе Ернандес, Денис Байкара (к), Игор де Соуса, Д. Хасомерис, Николаус Цоманис (  Даниел Фернандес, Хаким Араба, Принсио Окачи)

Съдия: Владимир Вълков