Австрия победи Русия и остана на върха в Група G (ВИДЕО)

Лихтенщайн постигна първи успех в квалификациите за Евро 2016

Неубедителното представяне на националния отбор на Русия в квалификациите за Евро 2016 продължават. След двете поредни равенства с Швеция и Молдова, “сборная”загуби от Австрия като гост с 0:1 в двубой от Група G.

Футболистите на селекционера Фабио Капело владееха малко повече топката от своя съперник - 54% от игровото време и бяха отправили 9 удара към вратата на Алмер, но само 1 в нейните очертания. Докато домакините дейставаха по-ефективно и от двата си удара към Игор Акинфеев, успяха да реализират в гол единия. Точен за Австрия бе Рубин Окоти през второто полувреме.

Така, австрийците запазиха първото си място в групата и вече имат актив от 10 точки.

В хода на целия двубой футболистите на Русия имаха добри възможности да открият резултата, но им липсваше увереност и на моменти късмет пред гола. Едва в 73-ата минута падна единствения гол в срещата. Тогава Окоти оправи плътен удар с левия крак, след като получи топката от Мартин Харник, и не остави шансове на Акинфеев, пращайки топката в центъра на неговата врата.

В другия двубой от Група G, който започна от 19:00 ч., Лихтенщайн постигна първа победа. Отборът се наложи също с 1:0 над Молдова като гост. Голмайстор стана Бургмейер в 74-ата минута.

С този успех, който е повече за самочувствието на тима, Лихтенщайн стана пети във временното кларисане с актив от 4 точки. Молдова е на дъното с 1.

По-късно тази вечер Черна гора посреща Швеция. Двубоят ще се играе от 21:45 ч. българско време.