Хеттрик на Ярмоленко качи Украйна временно на първо място (ВИДЕО)

Звездата на Динамо (Киев) вкара и трите гола за 3:0 в Лихтенщайн

Андрий Ярмоленко наниза хеттрик за успеха на Украйна с 3:0 като гост на Лихтенщайн в Група C на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Така украинците се изравниха временно на върха в групата с лидера Словакия.

На стадион „Жози Бартел” звездата на Динамо (Киев) огорчи на три пъти домакините. Първо в 33-ата минута Коноплянка центрира от корнер, получи се голямо меле, Ярмоленко овладя фронтално пред вратата и от няколко метра прати под гредата за 1:0.

Малко преди това вратарят Жубер изби силен удар под гредата на Вячеслав Шевчук.

Давид Турпел можеше неочаквано да изравни за домакините, но прати леко встрани от гредата. Коноплянка пък нахлу в пеналта със солов рейд и Жубер изби.

8 минути след почивката Ярмоленко си освободи място на границата на наказателното поле и завъртя в долния ъгъл за 2:0.

Три минути по-късно голмайсторът на Динамо (К) оформи хеттрик с тупалка отдалеч в ъгъла, която остави безпомощен вратаря – 3:0.

Украйна и Словакия имат по 9 точки на върха в групата, но словаците по-късно тази вечер гостуват на Македония. Люксембург е последен с една точка.