Магически гол на Иско и 3:0 за "Ла Фурия" срещу Беларус (ВИДЕО)

Иско, Бускетс и Педро се разписаха на стадиона в Уелва, а Кайехон и Мората записаха своите дебюти за Испания, 4-та поредна победа за Словакия

Европейският шампион Испания надигра Беларус с 3:0 на стадиона в Уелва и се изравни с Украйна на второто място в Група C от квалификациите за Евро 2016. Бързи голове на Иско и Бускетс преди почивката и трети гол на Педро в началото на втората част осигуриха успеха за „Ла Фурия”.

В другия мач от групата Словакия надви Македония с 2:0 като гост и запази аванса си от 3 точки на върха (12) пред испанци и украинци, които имат по 9 точки.

Селекцията на Дел Боске започна силно и Санти Касорла изведе Педро сам срещу вратаря с блестящ пас, ала нападателят на Барселона стреля неточно в първия официален мач на националния отбор на Испания на стадиона в Уелва.

„Ла Фурия” поведе с момент на вдъхновение от страна на Иско, който намери най-добрата си форма след контузията на Гарет Бейл в Реал Мадрид. Калачев сбърка елементарно пред наказателното поле на Беларус, Коке пусна за Иско, който си чукна топката и извън пеналта запрати неспасяемо в близкия ляв горен ъгъл – 1:0 в 18-ата минута.

Само минута по-късно Хуанфран центрира отдясно, Политевич изби, но топката попадна у Серхио Бускетс, който с леката помощ на един рикошет удвои за 2:0.

За Иско това бе първо попадение в националния отбор, а на Бускетс му трябваха 69 мача, за да вкара първото си попадение, а сега записа и второ.

Втората част започна със силен натиск на Испания. Педро спринтира вдясно и центрира за Пако Алкасер, а нападателят на Валенсия направи голям пропуск и удари греда с глава отблизо.

Само минута след това Хуанфран направи двойно с Касорла и намери Педро, който от 10-ина метра оплете за трети път в белоруската мрежа.
20 минути преди края Хосе Кайехон записа своя дебют за Испания, заменяйки Санти Касорла.

Едва в 79-ата минута на Икер Касияс се наложи да прави първо спасяване след удар на Некайчик.

Мората също направи своя дебют и се появи в края, когато Педро нацели греда от малък ъгъл, а победата на Испания остана класическа.

На „Филип II Македонски” в Скопие домакините загубиха с 0:2 от лидера в групата Словакия, който е безгрешен с 4 победи от 4 срещи.

И двата отбора започнаха мудно, но македонците пропуснаха първите две добри възможности с неточни удари на Велковски и Адеми.

Словакия поведе противно на логиката в 25-ата минута, след като Владимир Вайс намери Юрай Кучка и халфът на Дженоа намери долния ъгъл за 1:0.

Голът даде повече увереност на словаците и Адам Немец удвои 7 минути преди почивката след добра игра на Мирослав Щох.

Втората част не донесе повече късмет за Македония и гостите си тръгнаха с трите точки.