3. Шампионът Манчестър Сити свали "светците" на земята - 3:0 (ВИДЕО)

Шампионът Манчестър Сити свали "светците" на земята - 3:0 (ВИДЕО)

"Гражданите" нанесоха първо домакинско поражение на Саутхмептън и се доближи на 6 точки от Челси

Манчестър Сити нанесе първо домакинско поражение на Саутхемптън след 3:0 на „Сейнт Мери” в 13-ия кръг на Висшата лига и измести „светците” от втората позиция. Отборът на Куман не бе допускал гол на свой терен от септември, но днес Яя Туре, резервата Франк Лампард и Гаел Клиши се разписаха през втората част, а шампионите завършиха мача с 10 души след червен картон на Елаким Мангала в 74-ата минута.

Така „гражданите” използваха грешната стъпка на Челси срещу Съндърланд и се доближиха на 6 точки от лидера в Премиършип, докато Саутхмептън остана на една зад Сити.

Първата част премина в голямо надлъгване и не доведе до гол. Постепенна атака бе завършена от Яя Туре с далечен удар, а Форстър внимаваше и отрази.

Дейвис накара Джо Харт да спасява с една ръка, а Тадич не можа да направи добавка. Йоветич преодоля вратаря с хубав удар, но Дейвис изби от самата голлинията и запази двете нули.

Опасни изстрели на Алдервайрелд и Тадич профучаха покрай лявата греда в началото на втората част, а Манчестър Сити поведе в 51-ата минута. Ванияма сбърка при изнасянето на топката, Агуеро получи вляво и изчака включването на Яя Туре, а котдивоарецът от границата на наказателното поле стреля мощно и след рикошет от Алдервайрелд топката спря в мрежата – 1:0.

Пелегрини пусна Франк Лампард, а Сити направи голям двоен пропуск чрез Компани и Агуеро при хубаво центриране от корнер на Милнър.

В 74-ата минута Мангала събори Шейн Лонг в битка за топката пред наказателното поле на гостите и френският бранител пое към съблекалните с втори жълт картон, а Демикелис влезена смяна.

Червеният картон даде кураж на „светците” да се хвърлят смело напред и те бяха наказани. Милнър отигра добре отляво и подаде на свободния Лампард, който се нагласи и с прецизен удар оплете в долния ляв ъгъл за 2:0 със 174-ия си гол във Висшата лига.

Агуеро не се справи в ситуация един на един срещу Форстър, който съумя да избие от краката му, а Пеле се размина на сантиметри с прострелно центриране на Шейн Лонг.

Две минути преди края Лампард намери Агуеро вляво, аржентинецът пусна пред вратата и там Гаел Клиши отблизо вкара първия си гол с екипа на Манчестър Сити за крайното 3:0.