Волфсбург остана втори след минимална победа над Борусия (М)

Волфсбург победи минимално гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) и остана на 7 точки от лидера Байерн Мюнхен след 13-ия кръг в Бундеслигата.

Не отне много време на домакините да открият резултата. В 12-ата минута защитникът Робин Кнохе прати топката високо в мрежата от близко разстояние.

Кевин де Брюйн можеше да удвои преднината на домакините само минута по-късно, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда.

Двубоят стана напрегнат, като двата отбора неспираха да се атакуват, но защитите се оказаха непробиваеми.

Волфсбург обаче имаше по-добрите ситуации до почивката. Де Брюйн, Виейриня и Максимилиан Арнолд направиха пропуски.

След подновяването на играта нарушенията преобладаваха, но отново домакините бяха по-близо до втория гол. Иначе гостите имаха предимство в притежанието на топката.

До края резултатът на „Фолксваген Арена” се запази и "вълците" се поздравиха с трите точки, с които събират 26 на второто място. С 33 е Байерн, който вчера победи 1:0 Херта като гост.

Борусия (М) се свлича до 5-ата позиция със своите 20 точки.