Черно море пребори Левски в мъжка битка на калния "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора завършиха с по 10 човека, реферът не отсъди чиста дузпа за "моряците" в края

Черно море победи Левски с 1:0, благодарение на гол от воле на Матиа Курьор точно преди почивката и остана в подножието на първата шестица. Двата отбора си спретнаха здрава и мъжка битка на разкаляния терен на „Тича”, като завършиха мача с по 10 човека. „Моряците” се измъкнаха сухи и спечелиха битката след гениалната изява на национала на Мартиника, докато „сините” от София не успяха да се възползват от втора поредна грешна стъпка на Берое и останаха на 4-ото място.

Черно море прекъсна негативната серия от 3 поредни загуби от Левски за първенство след двубой, в който бяха показани 13 жълти и 1 директен червен картон. Тимът на Никола Спасов имаше основателни претенции за дузпа в добавеното време, но реферът Георги Йорданов пожали "сините" за умишлена игра с ръка на Пламен Крумов в наказателното поле

Мики Орачев замени Веско Минев в зоната на левия бек, но не оправда доверието на Георги Иванов. Капитанът на „моряците” Кирил Котев, който е със счупен нос, игра с лепенка.

„Моряците” създадоха две положения до десетата минута, дошли след грешки на Пламен Илиев. Първо във втората минута Котев изпревари стража в неговото поле и прати над напречната греда с глава. После стражът, който носеше капитанската лента, не успя да хване слаб рикоширал удар на Райков, но Бургхард не успя да насочи във вратата.

Постепенно Левски изравни играта и създаде три ситуации след 25-ата минута. Първо Аниете догони една топка на аутлинията и я сви, Педро обаче беше затруднен, въпреки че изпревари Пиргов във вратарското поле, и не успя да насочи към вратата. После много опасен шут на Аниете по диагонала бе спасен с вещина от Пиргов. Вратарят се намеси добре и при тежък удар на Прохазка от границата на наказателното поле.

Трябва да се отбележи и добрата работа на младока на Левски Божидар Краев, който отне няколко топки в средата на тежкия терен и от него тръгна всичко по-смислено за „сините”.

Така се стигна до 43-ата минута, когато защитата на Левски заспа, главно Мики Орачев, който изостави Матиа Курьор. Последният засече от воле меко центриране отляво на Венков, топката рикошира в Орачев и влезе във вратата на Пламен Илиев – 1:0 за Черно море.

Реферът Георги Йорданов не даде никакво продължение и „моряците” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Георги Иванов опита да промени нещо с включването на Наджиб Амари, но извади един от най-борбените си футболисти – Божидар Краев. Амари пък не се включи по най-добрия начин, като пропиля изгодна възможност в 59-ата минута, стреляйки от отлична позиция високо над вратата.

Преди това Прохазка пропусна друга изгодна възможност, след като бе изведен в коридор.

В 67-ата минута Черно море създаде първото си положение през второто полувреме. Белаид лошо изчисти една центрирана топка при контра на домакините. Кълбото попадна в Божилов, който стреля опасно от границата на наказателното поле и след рикошет в Белаид топката се запъти опасно към левия ъгъл на Пламен Илиев. Тигъра обаче се хвърли и спаси.

Левски се вдигна на щурм. Резервата Антон Огнянов, който замени разтегналия Амари, имаше две възможности, но все стреляше неточно.

В края гостите се изнервиха и получиха три последователни картона. Черно море пък остана с 10 човека за продължението, след като Марчин Бургхард видя за втори път жълтия цвят.

А реферът не отсъди абсолютна дузпа за Черно море в добавеното време, когато Крумов игра умишлено с ръка в наказателното поле при контра на домакините.

Левски също завърши мача с 10 човека. Аниете извърши груб фаул срещу Котев и арбитърът беше категоричен в изваждането на директен червен картон.

Така, Черно море пребори Левски, които ще бъдат без един от най-добрите си футболисти срещу Славия в последния есенен кръг – Аниете.

„Моряците” събраха 25 точки, но остават на 7-ото място, отстъпвайки с 1 на Локо София и Литекс, които са с мач по-малко.

Левски остава със своите 28 на четвъртата позиция, като може да спаднат до 6-ата.