3. Стоук Сити удари сериозно Арсенал като домакин (ВИДЕО)

Стоук Сити удари сериозно Арсенал като домакин (ВИДЕО)

“Грънчарите” се поздравиха с 3:2, “артилеристите” останаха шести в класирането

Стоук Сити постигна много важна победа в 15-ия кръг на Висшата лига над Арсенал като домакин. “Грънчарите” се поздравиха след 3:2 на стадион “Британия” пред около 30 000 души.

“Артилеристите”, които направиха силно второ полувреме и върнаха 2 гола,  трябваше да доиграят срещата с човек по-малко. Калъм Чембърс получи втори жълт картон в 78-ата минута.

Така, Стоук се изкачи до 12-ото място с актив от 18 точки, а Арсенал остана на шестата позиция с 23.

Отборът на мениджъра Марк Хюз излезе напред в резултата още в 19-ата секунда, след като нападателят Питър Крауч се възползва от неразбирателство в защита на гостите и отблизо се разписа за 1:0.

В 35-ата минута задачата за Арсенал в този двубой стана още по-сложна. Тогава Джон Уолтърс центрира отдясно, Боян Къркич изскочи от дълбочина и засече в движение за 2:0. Уолтърс направи преднината на домакините  класическа точно в края на полувремето. Крауч свали с глава след корнер пред вратата на Мартинес, а Уолтърс простреля стража на Арсенал отблизо, вкарвайки гол №100 в своята кариера.

През второто полувреме футболистите на Арсенал се активизираха и показаха познатото си лице. Първо, в 68-ата, Санти Касрола намали от дузпа, а две минути след това Рамзи вкара втори гол за гостите. Алексис центрира от корнер, а уелсецът бе изпуснат от отбраната на Стоук и засече от въздуха. Топката мина под плонжа на Бегович и влезе във вратата му.