2. Баскетбол
  3. Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок

Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок

“Студентите” отстъпиха със 73:75 в залата в Самоков

Лукойл Академик загуби драматично от Тарту Рок в двубой от турнира Еврочалъндж. “Студентите” отстъпиха със 73:75 и вече имат 4 загуби и 1 победа, което на практика сведе шансовете им да продължат напред в надпреварата до нулата.

Двубоят се проведе в зала “Арена Самоков”, като всичко се реши в последната четвърта част, когато българският отбор излезе напред в резултата с 11 точки, след като до този момент срещата вървеше равностойно. Центърът на домакините Бруно Шундов избухна с две много важни тройки. Но сериозни грешки в защита и нападение в заключителните минути заличиха този аванс и позволиха на съперника да победи с 2 точки разлика.

Чарлз Томас вкара 20 точки и овладя 8 борби за Лукойл Академик, Бруно Шундов добави 19 точки, а Тери Смит остана с 18 точки. Янар Талц реализира 17 точки за Тарту Рок, а Герт Дорбек се отчете с 15.

“Загубихме, защото имахме проблеми с контузени и нямахме много варианти. В нападението не си изпълнихме задачите в последната част. Съдията също оказа влияние. Имаме достатъчно опитни състезатели. Напрежението винаги го има, няма как”, каза след мача треньорът на Академик Йовица Арсич.