Селтик без Тонев загуби в Загреб, но продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

„Детелините” отстъпиха с 3:4 в изключителен двубой на „Максимир”

Селтик без национала Александър Тонев, който остана на пейката, загуби последния си мач от група “D” в Лига Европа, след като отстъпи с 3:4 като гост на Динамо (Загреб). Въпреки това, „детелините” продължават към 1/16-финалите на турнира, докато хърватският тим отпада.

Селтик се класира като втори в групата, като има 11 точки, а лидер в групата е Ред Бул (Залцбург) с 16, който постигна пета победа в груповата фаза, след като спечели домакинството си на Астра (Гюргево) с 5:1.

Двубоят в Загреб бе се превърна в изключителен спектакъл за зрителите на стадион „Максимир”, които видяха цели седем попадения. Марко Пяца отбеляза хеттрик за домакините, като точно той откри резултата в срещата в 14-ата минута.

С голове на Комънс (23’) и Шчепович (29’) Селтик обърна резултата, но още преди почивката Пяца върна равенството. Брозович в 48-ата и отново Пяца в 50-ата направиха резултата 4:2, а автогол на Пиварич девет минути преди края на срещата оформи крайното 4:3 за Динамо.

Въпреки победата си обаче, тимът от Загреб напусна надпреварата.

Лидерът в групата Ред Бул постигна петата си победа в груповата фаза след победа с 5:1 над Астра (Гюргево) у дома. Сабитцер (9’) и Кампл (34’) дадоха аванс от два гола на домакините преди почивката, а Алан в 46-ата направи резултата класически.

Флореску в 51-вата намали на 1:3, но с нови голове на Алан (70’) и Кампл (90+2’) Ред Бул направи победата си още по-убедителна.