Наполи спечели група "I" с класика, Йънг Бойс се изстреля втори (ВИДЕО)

Италианският Наполи спечели група „I” в Лига Европа с класическа победа 3:0 над Слован Братислава.

Головете за неаполитанците отбелязаха Дрийс Мертенс (6’), Марек Хамшик (16’) и Дуван Сапата (75’).

Дрийс Мертенс даде аванс на Наполи в 6-та минута, след като пред наказателното поле завъртя в долния ъгъл.

След това Дуван Сапата стреля над вратата, а Кристиан Маджо шутира след корнер в ръцете на вратаря.

Хамшик удвои в 16-ата минута, когато се възползва от ниско центриране на Мертенс от свободен удар.

Кайехон и Инлер пропуснаха преди почивката.

Мертенс прати в горната страна на мрежата в началото на второто полувреме.

В 75-ата минута домакините вкараха и трети гол. Сапата засече центриране на Гулам на задната греда и осигури трите точки за тима на Рафа Бенитес.

Швейцарският Йънг Бойс се изстреля на второто място в крайното класиране с домакинска победа 2:0 над чешкия Спарта (Прага). Тимът от Берн се нуждаеше от задължителна победа, за да продължи на 1/16 финалите и я постигна през второто полувреме.

Оаро от дузпа в 76-ата минута и Стефен в 90-ата бяха точни за швейцарския състав, който ще бъде непоставен в жребия.