Славия довърши вековен Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" приключиха годината, в която празнуват 100-годишен юбилей, с нов ад, причинен от "белите"

Славия причини поредна мъка на Левски. Белите се наложиха с 3:1 над сините в последния кръг преди зимната пауза и напомниха на „сините” за кошмара им от сезон 2012/13. Левски, който изигра последния си мач в годината, когато празнува 100-годишен юбилей, разочарова феновете си за пореден път. Дори реферът Георги Кабаков, който върна интригата, отсъждайки дузпа за нарушение извън наказателното поле, не успя да помогне на тима на Гонзо.

Манзоро откри от свободен удар през първото полувреме. Белаид вкара като волейболист точно преди почивката и закономерно получи втори жълт картон. Домовчийски изравни от спорна дузпа в началото на втората част, но с нови два гола на Манзоро Славия постигна първа победа над Левски от 2003 г. насам и дебютна на стадион в кв. „Овча купел”. „Белите” също довършиха мача с 10 човека за втори жълт картон на Фераресо.

Загубата оставя Левски на 6-ото място три кръга преди края на редовния сезон. „Сините” имат 28 точки и може да бъдат изместени от Ботев, ако пловдивчани победят  в Разград, или от Черно море при успех на „Армията”.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Началото беше скучно. Левски имаше териториално преимущество, без ясно изразено надмощие. Славия явно предпочиташе да приема играта в своята половина. И когато „белите” тръгнаха напред, изненадаха „сините”. В 23-ата минута Манзоро центрира прострелно във вратарското поле, където Ради Василев беше оставен непокрит, но не успя да засече в мрежата. А зад него Пламен Илиев улови.

Илиев обаче беше безпомощен точно преди първия половин час, когато Крумов извърши глуповато нарушение на границата на пеналтерията, а Манзоро завъртя в горния десен ъгъл на Пацо „Тигъра” за 1:0.

Левски опита да изравни до почивката и щеше да го стори, ако спортът беше волейбол. Белаид откровено си послужи с ръка при дълбоко центриране и отбеляза като диагонал. Обаче реферът Кабаков видя на секундата и не зачете попадението. На всичкото отгоре вдигна втори жълт картон на централния бранител, оставяйки „сините” с човек по-малко за втората част.

Иначе Левски изпитваше трудности откъм идеи при изграждането на своите атаки. Определено се чувстваше липсата на наказания Антонио Аниете. Луис Педро играеше на познатото си слабо ниво, а Домовчийски чакаше на гюме. Единствено Прохазка правеше нещо, както обикновено, а Бедоя и Краев се мъчеха в създаването на ситуации.

Гонзо обаче не извърши смяна за началото на второто полувреме, а го направи в 52-ата минута, когато замени слабият Крумов и вкара Миро Иванов. Последният беше задържан извън наказателното поле от Семерджиев, но Кабаков реши, че фаулът е вътре и не се поколеба да посочи бялата точка. Домовчийски излъга Гошо Петков за 1:1.

Домовчийски можеше да осъществи пълен обрат, след като бе изведен малко по-късно от Бедоя. Нападателят потърси обратния ъгъл, но топката премина покрай гредата в аут.

Славия издебна своя шанс, за да излезе отново напред в резултата в 68-ата минута. Жереми Манзоро се разходи из защитата на Левски и пусна покрай Пламен Илиев от границата на наказателното поле. Гледащ отблизо беше Борко Стойчев.

Славия колективно се справи с импотентната атака на Левски преди в 84-ата минута също да остане с човек по-малко за втори жълт картон на Диего Фераресо.

Но три минути по-късно „белите” довършиха „сините” с трети гол, дело отново на Манзоро. Домакините направиха бърза контра, при която Василев центрира прострелно, Пламен Илиев не успя да избие безопасно. От задна позиция Манзоро прати в мрежата.

Славия измести Локо Пловдив и вече е 9-и с 20 точки, със 7 над опасната зона.