Карслруе се качи на второ място във Втора Бундеслига след асистенция на Мицански

Българинът влезе като резерва на почивката при впечатляващия обрат за 3:2 като гост на Мюнхен 1860

Илиян Мицански влезе като резерва на почивката и се отчете с асистенция за атрактивния успех на Карслруе с 3:2 като гост на Мюнхен 1860 в 17-ия кръг на Втора Бундеслига. Трите точки качиха тима на българина до второто място в битката за промоция.

Левият бек Максимилиян Витек даде аванс на Мюнхен 1860 в 28-ата минута пред малко над 16 000 души на „Алианц Арена”.

Наставникът на гостите Маркус Каучински бе бесен на почивката и пусна Мицански и Ябо на местата на Назаров и Пайц.

Това даде резултат и в 59-ата минута централният нападател Роувен Хенингс изравни след пас на японеца Хироки Ямада.

В 67-ата минута Ямада се оказа голмайстор след пас  на Мицански, който се отблагодари за шанса с асистенция. Две минути по-късно Хенингс покачи на 3:1 и Карслруе направи впечатляващ обрат.

Окотие върна един гол за Мюнхен 1860, който не намери сили за изравнителен гол до края и загуби.

Карслруе е на второ място с 30 точки, лидер е Инголщад с 33 и мач по-малко. Мюнхен 1860 има 15 точки на 16-а позиция и се бори за оцеляване.