3. Байерн отчая Аугсбург с 4 гола след почивката (ВИДЕО)

Байерн отчая Аугсбург с 4 гола след почивката (ВИДЕО)

Робен бе неудържим и вкара два гола, Мануел Нойер отново се прояви като защитник

Шампионът Байерн Мюнхен буксува 45 минути, но след почивката наниза 4 безответни попадения при гостуването на летящия високо Аугсбург в 15-ия кръг на Бундеслигата. Първият гол на Меди Бенатия с екипа  на Байерн Мюнхен отпуши баварците в 58-ата минута и след това Робен вкара две попадения, а между тях Левандовски също успя да се разпише.

Звездите на Гуардиола не допуснаха гол в пети пореден мач от шампионата и взеха шеста поредна победа, а от началото на сезона Мануел Нойер е допуснал едва 3 гола за 15 срещи.

През първата част Аугсбург играеше храбро на своя „SGL Арена”, а днес удължи серията си без равенство в немския елит на 18 срещи (11 победи и 7 загуби, включително и днешната загуба) Робен набързо пропусна две възможности в 9-ата минута като два пъти стреля близо до гредата, но встрани.

Грешка на Хуан Бернат подари голова ситуация на домакините, но Дурдич си поведе лошо и пропиля шанса. Клаван пък блокира много добре Левандовски, след като Роде интелигентно пропусна топката зад себе си за поляка.

В добавеното време на първата част претендентът за „Златната топка” Мануел Нойер отново остави зрителите с невярващи погледи. Пас от дълбочина извеждаше Тобиас Вернер зад защитата, но Нойер измина огромно разстояние, за да направи шпагат в краката на Вернер и да изчисти далеч пред своята врата като типично либеро.

Байерн натисна след почивката, но Манингер изби с една ръка удар на Шаби Алонсо след центриране от корнер на Робен. После Левандовски отклони за Рибери, който си поведе отлично с първото докосване, прати Манингер в грешния ъгъл, но топката мина малко покрай другата греда.

В 58-ата минута Рибери центрира от пряк свободен удар, Бенатия стреля странно с глава и след като се удари в далечната греда влезе във вратата за 1:0. Това беше първо попадение на мароканския бранител за германския първенец.

Не бе изминала минута от гола и отборът на Гуардиола нанесе втори решителен удар. Центриране на Рибери беше изчистено на крака на Робен, който си нагласи топката и с фалцов удар покрай защитник матира Манингер отново с помощта на далечната греда – 2:0.

Левандовски получи от Швайнщайгер и стреля оптимистично в 68-ата минута, Алекс Минигер се замота и топката навести за трети път мрежата му за 3:0.

След още три минути Роде подаде на Робен в наказателното поле, финтира към центъра, развинти Кавлар и в обратния ъгъл хвана в крачка вратаря за 4:0.

До края Байерн изпусна да вкара и пети гол, а домакините бяха напълно обезверени и нямаха отговор на класата на съперника.

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи