3. Еден Азар и Диего Коща сломиха Хъл Сити (ВИДЕО)

Еден Азар и Диего Коща сломиха Хъл Сити (ВИДЕО)

Отборът на Моуриньо изигра слаба първа част, но червен картон на Хъдълстон след час игра "саботира" "тигрите"

Лидерът Челси победи рутинно с 2:0 борещия се за оцеляване Хъл Сити в 16-ия кръг на Висшата лига и запази аванса си от 3 точки пред шампиона Манчестър Сити, който надви новака Лестър като гост с 1:0.

Челси поведе рано в мача, но не игра никак добре през първите 45 минути, в които допусна много грешки в пасовете, а Диего Коща беше изолиран в големи периоди в предни позиции.

Момчетата на Жозе Моуриньо упражниха очакван домакински натиск на „Стамфорд Бридж” срещу „тигрите”, които бяха в серия от 8 поредни срещи без успех преди днешния сблъсък.

В 7-ата минута Оскар получи твърде много пространство на левия фланг и меко центрира за Еден Азар, който от централна позиция засече с глава зад Макгрегър за 1:0.

Опитният бранител Майкъл Доусън се контузи веднага след това и бе заменен от Алекс Брус в отбраната на Хъл.

Постепенно гостите заиграха по-добре, а грешките в играта на Челси зачестиха. Една такава на Оби Микел доведе до бърза контра и Алуко стреля силно, но топката мина опасно близо над гредата. След 30-ата минута гостите дори натикаха лидера в шампионата в неговото наказателно поле и Моуриньо бе бесен.

Далечен удар на Ливърмор стресна „сините” в началото на втората част, но кълбото мина покрай целта. Гари Кейхил опита да си спечели дузпа, но не сполучи след намеса на Мейлър.

След час игра Том Хъдълстон влезе с бутоните напред срещу Фелипе Луис и реферът Крис Фой безкомпромисно му вдигна директен червен картон.

Джеймс Честър спря с ръка центриране на Вилиян, но съдията пак не посочи бялата точка.

С човек повече обаче Челси успя да удвои. Хъл не изчисти добре след корнер, Еден Азар навлезе в наказателното поле и намери Диего Коща, който с едно докосване завърши точно за 2:0 отблизо с 12-ия си гол в шампионата.

Шюрле, Дрогба и Рамирес се появиха на терена и германецът направи голям пропуск след пас на Дрогба, но до края домакините нямаха проблеми и записаха осма победа в осмото си домакинство за сезона в Премиършип.

Челси е лидер с 39 точки, Манчестър Сити има 36 на втора позиция. Хъл остава вече на предпоследното 19-о място с 13 точки, след като Бърнли би Саутхемптън с 1:0 у дома и ги изпревари.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи от XVI кръг на ВЛ:

15 1 Съндърланд 16 2
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи