Важен гол на Гълъбинов помогна на Ливорно за 4:2 над Катания

Валери Божинов направи два големи пропуска и бе сменен при загуба на Тернана

Андрей Гълъбинов се разписа за успеха на Ливорно с 4:2 над Катания в 18-ия кръг на Серия Б. Това е трето попадение на българския национал от началото на първенството в 8 мача. Гълъбинов влезе като резерва в 61-ата минута на мястото на Андреа Лучи при резултат 1:2.

Бразилецът Джеферсон изравни за  2:2 в 78-ата минута само секунди след като се появи на терена. Гълъбинов обърна развоя на мача минута след гола, след като запази топката около точката за изпълнение на дузпа, обърна се и отляво наказа вратаря Фризон. В 89-ата минута Силигарди оформи крайното 4:2.

С тази победа Ливорно събра 29 точки и се изкачи на трето място. Начело е сензацията Карпи с 36 пред Фрозиноне, който завърши 2:2 като гост на Болоня и вече има 30 точки.

Тернана с Валери Божинов отстъпи с 0:1 пред Виртус Ланчиано като домакин. Мамарела вкара за гостите в 72-ата минута, които вече са на пето място с 28 точки. Тернана е на 13-а позиция с 22  точки.

Валери Божинов игра 62 минути, след което беше заменен от Фабио Чераволо. Пред него се откриха две чудесни възможности да вкара за своите - веднъж в края на първото полувреме, а след това и в началото на второто. В 44-ата минута той се хвърли към топката след центриране на Креко, но не улучи вратата. Малко след началото на второто полувреме Николас проби и му извади топката в центъра на наказателното поле, но ударът на българина  беше слаб.