Тотнъм измъкна победата след здрав сблъсък със Соунзи (ВИДЕО)

“Шпорите” се наложиха с 2:1 с голове в началото и края

Тотнъм постигна драматична победа над Суонзи в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион “Либърти” под непрестанен дъжд пред около 21 000 зрители. “Шпорите” се наложиха с 2:1, като двете им попадения паднаха в началото и в края на мача. Това е общо шеста поредна победа за Тотнъм на този съперник.

Голмайстори за тима от Лондон станаха Хари Кейн и Кристиан Ериксен. Голът за домакините вкара Вилфред Бони.

Първият гол падна още в 4-ата минута. Тогава Ериксен центрира в наказателното поле, Кейн надскочи всички всички и с глава не остави шансове на вратаря Тремел.

След това до края на полувремето домакините от Суонзи играха по-активни и агресивно и създадоха повечето опасни положения, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на Юго Лорис. За целия мач те имаха общо 16 удара, срещу 8 на Тотнъм.

Три минути след подновяването на играта Суонзи възстанови равенството чрез гола на Бони. Той завърши бърза атака на своите и въпреки че не успя с първия си удар, при добавката си не сбърка.

Всичко вървеше към логично равенство, но фрапантна грешка в защита на домакините позволи на лондончани да си тръгнат с трите точки. Слабо изчистване на защитник позволи на Бенджамин Дейвис да овладее и да намери пред наказателното поле Кристиан Ериксен. Датчанинът със страхотен удар ниско по земята не остави шансове на вратаря Герхард Тремел и направи 2:1 за гостите.

В крайна сметка повече попадения не паднаха в този мач и така Тотнъм се поздрави с успеха. Благодарение на него "шпорите" се изкачиха до седмата позиция и имат 24 точки в актива си. Суонси пък остава девети с 22.