Падерборн спря победната серия на "вълците" (ВИДЕО)

Волфсбург се задоволи само с 1:1 на своя "Фолксваген Арена", след като изпусна дузпа и удари греда

Волфсбург не успя да запише седма поредна домакинска победа в Бундеслигата след 1:1 срещу Падерборн на „Фолксваген Арена” в последна среща от 15-ия кръг.

„Вълците” имаха преимущество през голямото част от срещата и поведоха в 17-ата минута, когато Рафа Лопес опита да изчисти удар с глава на Виериня, но успя само да прати в собствената си мрежа за 1:0.

След половин час игра Волфсбург имаха отличен шанс да удвоят. Строхдиек от Падерборн направи дузпа, но вратарят Лукас Крузе спаси изстрела на Иван Перишич към долния ъгъл от бялата точка.

Въпреки пропуска, домакините оставаха по-активни и удар на тарана Бас Дост срещна напречната греда.

Падерборн устоя на бурята през първата част и в началото на втората изненадващо изравни. Налдо фаулира Строхдиек и Албан Меха показа на Перишич как се вкарва от дузпа – 1:1.

Така Волфсбург допусна гол на свой терен за сефте от 4 мача насам, а Падерборн прекъсна серията си от 3 загуби като гост.

Волфсбург е твърдо на второ място с 30 точки, вече на цели 9 зад лидера Байерн, но и на 6 пред третия Байер Леверкузен. Падерборн е десети с 18 точки.