Фиорентина развали дебюта на новия треньор на Чезена (ВИДЕО)

"Виолетовите" си вкараха комичен автогол, но разгромиха "водните кончета" с 4:1

Фиорентина развали напълно дебюта на Доменико Ди Карло начело на Чезена и разгроми „водните кончета” с 4:1 като гост в 15-ия кръг на Серия А. В понеделник Пиерпаоло Бизоли беше уволнен и на негово място бе назначен Ди Карло, след като Чезена нямаше победа от първия кръг насам в калчото.

Куадрадо беше наказан, а Бабакар и Джузепе Роси бяха контузени, но това не спря „виолетовите”. Леали спаси отлично след плонж на Марио Гомес при центриране от фаул на Мати Фернандес, а Акуилани на няколко пъти прати в трибуните с изстрели отдалеч.

Точно преди почивката топката бе избита след корнер, а Борха Валеро я намери добре за 1:0 в близкия ъгъл.

С началото на втората част Мати Фернандес отново центрира добре от пряк свободен удар, а Стефан Савич с глава се разписа на втора греда – 2:0.

Марио Гомес леко стана за смях, когато бе изведен сам срещу Леали, но докато реши къде да бие загуби равновесие и дори не нанесе удар.

Чезена буквално получи коледен подарък от съперника и се върна в мача. Савич не се разбра с вратаря Нето, връщането му назад с глава тупна странно, Нето не се намеси добре и топката мина зад голлинията за 2:1.

Фернандес правилно не получи дузпа, след като с удар от непосредствена близост намери ръката на Лукини.

Чезена остана с 10 души в 77-ата минута след грубо влизане на Волта в краката на Маркос Алонсо, заслужило втори жълт картон.

Секунди по-късно Фиорентина вкара от още едно статично положение. Давид Пизаро получи късо от корнер и Гонсало Родригес засече с глава за 3:1.

В добавеното време позабравеният бивш голмайстори на Аякс Мунир Ел Хамдауи се разписа в първия си мач за сезона. Леали изби удар на Мати Фернандес, но Хамдауи направи добавка за крайното 4:1.

Фиорентина е на седмо място с 23 точки, Чезена е на предпоследното 19-о с 8.