"Жълтата подводница" потопи Атлетико Мадрид за сефте на "Висенте Калдерон" през 2014-а (ВИДЕО)

Късен гол на Лукас Вието донесе успеха с 1:0 на Виляреал над шампиона, гол на Манджукич бе отменен

Шампионът Атлетико Мадрид загуби на своя „Висенте Калдерон” за първи път през 2014 година след 0:1 от Виляреал в 15-ия кръг на Примера дивисион. Късен гол на Лукас Вието удължи серията от победи на „Жълтата подводница” на 4 срещи.

През първата част Виляреал добре затваряше пространствата и дори имаше най-доброто положение, но Денис Черишев шутира слабо във вратаря Мигел Моя от добра позиция.

Гостите имаха и претенции, че Габи е спрял с ръка топката в наказателното поле, ала реферът Педро Перес не посочи бялата точка.

Вието стреля встрани в началото на втората част, а отново Виляреал играеше по-добре.

Атлетико овладя играта в средата на втората част и Марио Манджукич се разписа след пас на Арда Туран, но попадението бе отменено за нарушение на хърватина срещу Марио Гаспар.

„Дюшекчиите” се мъчеха да стигнат до нещо по-опасно и „Висенте Калдерон” бе смълчан 5 минути преди края. Лукас Вието се измъкна от пазача си и от границата на наказателното поле матира Моя за 1:0.

В края Атлетико изпълни серия статични положения, но те не доведоха до нищо и Диего Симеоне претърпя много рядко домакинско поражение.

Атлетико изпусна шанса да се изравни с Барса на второто място и остана трети с 32 точки, лидерът Реал Мадрид има 39. Виляреал е шести с 27.