Милан задълбочи кризата в Наполи и настигна южняците в класирането (ВИДЕО)

Менес и Бонавентура се разписаха за първия успех на Милан над Наполи от февруари 2011 година

Милан победи Наполи с 2:0 на „Сан Сиро” в 14-ия кръг на Серия А и настигна южняците на шестото място в класирането. Голове на Жереми Менес и Джакомо Бонавентура донесоха първи успех на „росонерите” над този съперник от февруари 2011 година.

Отборът на Рафа Бенитес зацикли тотално и три поредни ремита записа и трета загуба за сезона в шампионата.

Грип повали Фернандо Торес преди дербито и той не взе участие, а капитанът на Наполи Марек Хамшик изненадващо остана на пейката и Место изведе гостите с лентата на ръката си.

Само 5 минути трябваха на тима на Филипо Индзаги да поведе. Жереми Менес се впусна напред, дриблира между няколко играчи отляво и с прецизен удар намери далечния долен десен ъгъл з 1:0 с 8-ия си гол за сезона и още в средата на декември изравни личния си рекорд за най-много голове в една кампания.

Игуаин вкара в мрежата на Милан, но попадението не бе зачетено заради нарушение срещу вратаря Диего Лопес при сблъсъка за високата топка. После бившият страж на Реал Мадрид показа класа с двойно спасяване след удари на Давид Лопес и Хосе Кайехон. Последва контра на гостите и пак Лопес попречи на Кайехон да се разпише.

Силен удар на Монтоливо бе отклонен в корнер, а Поли финтира двама само за да бие покрай далечната греда.

Филип Мексес почти си вкара автогол при опит да изчисти със шпагат в кая на първата част, но късметът бе с него и топката мина от грешната страна на гредата.

Наполи натисна в началните минути на втората част, но 7 минути след паузата получи втори звучен шамар. Армеро бе оставен да центрира спокойно отляво, а в наказателното поле никой не пазеше Джакомо Бонавентура, който с глава плъзна в далечния долен ъгъл – 2:0.

След час игра домакините организираха бърза контра, Хонда намери Монтоливо, който от движение не бе точен.

Менес финтира Албиол и виждаше как бележи, но Кулибали успя да избие. Рафа Бенитес направи смените си и смени схемата на 4-3-3 с включването на Хамшик и Сапата. Положенията пред вратата на Милан обаче оставаха малко.

Едва в 87-ата минута Игуаин изстреля снаряд към близката греда и Диего Лопес спаси сигурен гол, избивайки от горния ляв ъгъл в корнер.

Наполи не намери сили за почетен гол и Милан вече има равен актив с тях и с по 24 точки двата тима делят шеста позиция.