3. Астън Вила сложи край на победната серия на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Астън Вила сложи край на победната серия на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Радамел Фалкао донесе точката за „червените дяволи” на „Вила Парк”

Астън Вила сложи край на серията от шест поредни победи за Манчестър Юнайтед във Висшата лига. Тимът на Пол Ламбърт стигна до равенство 1:1 в домакинството си на „червените дяволи” в мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

Кристиан Бентеке изведе домакините напред в резултата през първата част, а с втория си гол за Юнайтед Радамел Фалкао донесе точката за „червените дяволи”.

Бирмингамци излязоха напред в резултата след само 18 минути. Бентеке се пребори с Еванс за една изсипана топка в наказателното поле, завъртя го на няколко пъти и с мощен шут с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Де Хеа.

Юнайтед стигна до изравняването на резултата едва през втората част. Бившият футболист на Вила Ашли Йънг центрира отляво, Фалкао бе оставен непокрит и с глава отблизо не остави шансове на Гузан.

В 65-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Гейбриъл Агбонлахор получи директен червен картон. Нападателят на Вила изрита грубо Ашли Йънг при борба за една спорна топка в средата на терена, но като че ли бе наказан по-сурово от необходимото от Лий Мейсън.

Юнайтед продължи да натиска и можеше да стигне до победата в заключителните секунди на добавеното време при далечен удар на резервата Джеймс Уилсън, но Брадли Гузан спаси удара му.

„Виланите” веднага организираха контраатака, но неразбирателство при последния пас не позволи на топката да достигне до Бентеке, който чакаше на втората греда абсолютно непокрит.

Така, двата отбора поделиха точките. Юнайтед остава на третата позиция с 32 точки, на седем зад лидерите Манчестър Сити и Челси, но лондончани са с мач по-малко. Вила е 12-и с 20 точки.