3. Милан разби Реал (Мадрид) и грабна трофея „Дубай Челъндж” за четвърти пореден път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пипо Индзаги сложи край на победната серия на Татко Карло и "белия балет"

Милан разби с 4:2 европейския и световен клубен шампион Реал (Мадрид) за купата на приятелския турнир „Дубай Челъндж”. Турнирът се провежда за шести път, а това е четвърти пореден трофей за „росонерите”.

Така, „росонерите” прекъснаха поредицата от 23 победи на Реал (Мадрид) във всички състезания.

Пипо Индзаги показа на какво е способен като треньор срещу бившия си наставник в Милан Карло Анчелоти. Стефан Ел Шаарауи отбеляза два гола за „росонерите”, Жереми Менес добави един, колкото вкара и Джампаоло Пацини. Головете за „кралете” отбелязаха Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

Карло Анчелоти започна с доста експериментален състав, оставяйки голяма част от титулярите на пейката. Все пак, първата възможност за гол бе на сметката на „кралете”, но Хавиер Ернандес не успя да се възползва от хитър пас на Кедира.

В 24-тата минута Жереми Менес се възползва от ужасяваща грешка в отбраната на Реал. Начо се опита да върне топката към Навас, но подаването му бе прекалено слабо. Менес открадна кълбото, излезе сам срещу стража на Реал, направи едно залъгващо движение и плъзна топката под плонжа на Навас за 1:0.

Само седем по-късно Ел Шаарауи удвои аванса на „росонерите” след прекрасна атака, започнала още от Диего Лопес. Египтянинът получи топката на границата на наказателното поле и стреля, намирайки долния десен ъгъл на вратата.

В 35-ата Роналдо намали след бърза контра на Реал. Португалският нападател получи добър пас от Хесе и почти без забавяне прати топката в мрежата на Лопес.

Шоуто продължи и през втората част, която символично бе открита с докосване от Новак Джокович.

Три минути след подновяването на играта Ел Шаарауи отбеляза втория си гол в двубоя. Отбраната на Реал отново не бе добре построена. Поли пое топката и намери Ел Шаарауи, който от седем-осем метра проби Касияс, който се бе появил на почивката.

В 73-тата Милан отбеляза и четвърти гол. Нианг центрира отдясно, Пацини бе оставен абсолютно непокрит и с глава заби четвърто попадение в мрежата на „кралете”.

10 по-късно Бензема оформи крайното 4:2, след като реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Начо.