3. Саутхемптън спечели битката за четвъртото място в Англия след 2:0 срещу Арсенал (ВИДЕО)

Гениален гол на Садио Мане и попадение на Тадич пречупиха „артилеристите”

Саутхемптън спечели битката за четвъртото място в Англия, след като се наложи с 2:0 в домакинския си мач срещу Арсенал. „Светците” поведоха в 34-ата минута с гениален гол на Садио Мане, а Душан тадич в 56-ата оформи крайния резултат. Отборите показаха равностойна игра, но Арсенал допусна елементарни грешки в дефанзивен план, от което се възползва по най-добрия начин тима на Роналд Куман.

Първото полувреме бе изпълнено с динамика и положения и пред двете врати. Арсенал натисна съперника си още в първите минути на двубоя, но „светците” първи достигнаха до възможност да открият резултата. В 7-ата минута центриране отляво намери високия Грациано Пеле, който отправи добър удар с глава, но за късмет на Шчесни топката облиза дясната греда и излезе в аут. В ответната атака Алекси Санчес пробва далечен удар, но не успя да затрудни Фрейзър Форстър.

Росицки проби на десния фланг в 20-ата минута и пусна към наказателното поле, Санчес пропусна за Касорла, който от добра позиция стреля силно, но Форстър отново бе добре позициониран и изби.

Алекс Окслейд-Чембърлейн направи няколко добри пробива отдясно, а в 27-ата бе близо до това да открие резултата в мача. Касорла задържа топката до аутлинията и центрира към Окслейд-Чембърлейн, който отправи добър диагонален удар, но топката мина близо до сглобката.

Пропуските на гостите бяха наказани в 34-ата минута след невероятна грешка на отбраната и вратаря на Арсенал. Кошчелни не противодейства по най-добрия начин на Садио Мане, Шчесни излезе да спре сенегалецът, който добре задържа топката. Шчесни тръгна да се връща към вратата си, а 22-годишният Мане с брилянтен удар от много малък ъгъл наказа отборната грешка и откри резултата.

Пет минути преди края на първата част голмайсторът Мане напредна добре отдясно и намери в наказателното поле на гостите Уорд-Праус, полузащитникът от отлична позиция не успя да преодолее Шчесни, който успя с крака си да избие. При добавката Алдервйрелд със задна ножица стреля над вратата.

През второто полувреме отново тимът на Арсен Венгер доминираше в първите минути, а в 55-ата минута Алекси Санчес шутира силно от малка дистанция, но Форстър показа страхотен рефлекс и изби с ръка.

Минута по-късно нова елементарна грешка в отбрана на Арсенал стана причина за второ попадение във вратата на Шчесни. При центриране отдясно Дебюши върна към поляка, който не успя да избие добре, топката попадна в Душан Тадич и сърбинът с лекота вкара втори гол.

Вторият гол донесе импулс в играта на домакините, които с лекота преодоляваха неориентираната защита на „артилеристите”.

В 62-та при центриране отляво Пеле нацели гредата, а две минути по-късно при слабо връщане на топката към Шчесни, удар отново на Грациано Пеле бе изчистен от голлинията от Дебюши.

В 68та минута последният в отбраната на Саутхемптън Гардош извърши нарушение на границата на наказателното поле срещу Санчес, но съдията реши да го пощади и му показа само жълт картон.

Арсенал опита да се върне в двубоя, но така и не успя да стигне до гол и срещата завърши при резултат 2:0 за Саутхемптън, което затвърди 4-та позиция на „светците” в Англия с 36 точки  и ги доближи на точка от третия Манчестър Юнайтед.