3. Тотнъм наказа Челси след голова фиеста на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм наказа Челси след голова фиеста на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" за първи път вкараха 5 гола на Жозе Моуриньо във Висшата лига, Челси и Манчестър Сити са заедно на върха с абсолютно равни показатели

Тотнъм спечели първия си мач за новата 2015 година, след като се наложи с 5:3 над Челси на „Уайт Харт Лейн”. Отборът на Маурисио Почетино се изкачи на 5-ата позиция във Висшата лига с 34 точки, измествайки тима на Арсенал, а Челси дели първато място с Манчестър сити, като и двата тима имат еднакъв брой точки, голова разлика и вкарани голове. Начало на головото шоу даде Диего Коща в 18-ата минута, след което точни за домакините бяха Хари Кейн (30`), Дани Роуз (44`) и Таунзънд (45+4`-дузпа). През втората част с голове се отчетоха Кейн (52`), Азар (61`), Шадли (78`) и Джон Тери (87`).

Двата тима показаха сериозна битка в средата на терена в първите минути на двубоя, а Тотнъм имаше териториален превес в първия четвърт час игра. Чадли с атрактивна  задна ножица пробва да затрудни Куртоа в 16-ата минута, но ъгълът бе прекалено малък и белгийският страж на вратата на Челси изби.

В 18-ата минута Азар успя да задържи топката в игра близо до тъчлинията  и напредна отдясно, премина бранител и шутира силно, но в десния страничен стълб. Рикоширалата  топка  попадна в Оскар, който прострелно центрира към Коща и испанецът от около метър от голлинията отклони  във вратата на домакините 1:0 за Челси.

Оскар бе изведен на добра позиция от Диего Коща в 25-ата минута, но стреля твърде слабо и встрани от вратата в 25-ата минута, пропускайки да увеличи аванса на „сините”.

Домакините стигнаха до изравнителен гол в 30-ата минута след великолепен рейд на младокът Хари Кейн. Нападателят премина през защитният вал на „сините” и с прецизен удар от около 23 метра намери долния десен ъгъл на вратата – 1:1.

Попадението вдъхнови тима на „шпорите” и домакините подложиха на сериозен натиск отбраната на Челси. В 44-ата минута защитата на гостите се пропука за втори път. Чадли бе изведен зад защитата и с техничен удар преодоля Куртоа, топката се отби от дясната греда, при което Дани Роуз се оказа с най-бърза реакция, и изпреварвайки двама бранители вкара за 2:0.

Кошмарът за футболистите на Жозе Моуриньо се оказа пълен в добавеното време, когато след закъсняла реакция на Гари Кейхил Хари Кейн се оказа на земята и главният рефер посочи бялата точка. Дузпата бе изпълнена точно от Андрос Таунсенд в четвъртата минута на добавеното време и Тотнъм се оттегли на почивката с два гола аванс.

Високото темпо на игра се запази и през второто полувреме. Еден Азар стреля опасно, но над вратата в 50-ата минута. Две минути по-късно Тотнъм нанесе нов удар на Челси. В 52-ата Шадли задържа топката между трима бранители в синьо и подаде към Хари Кейн, който вкара второто си попадение в двубоя след техничен диагонален удар.

Челси не се отказа от битката и в 61-ата минута върна един гол. След грешка в центъра на терена на домакините и чудесна светкавична комбинация между Фабрегас и Азар, белгиецът закова топката в долния ляв ъгъл на Лорис, който дори не помръдна.

В 75-ата минута Аспиликуета можеше да намали пасива с още едно попадение, но Лорис показа класа и с добър плонж изчисти диагоналния удар на защитника.

Шадли увенча добрата си игра в двубоя с попадение в 78-ата минута. При удара му топката се отклони в Джон Тери и заблуди вратаря на Челси
Тибо Куртоа, който не успя да реагира навреме.

Три минути преди  края на редовното време  Азар центрира отдясно, топката бе отклонена от Иванович и Джон Тери на празна врата вкара трети гол за Челси, който обаче се оказа крайно недостатъчен на състава на Жозе Моуриньо.