3. Великолепен Куртоа спаси Челси от загуба на „Анфийлд” (+ВИДЕО)

Великолепен Куртоа спаси Челси от загуба на „Анфийлд” (+ВИДЕО)

„Сините” от Лондон удържаха равенство в първия 1/2-финал за Купата на лигата при гостуването си на Ливърпул

Челси удържа равенството 1:1 в гостуването си на Ливърпул в първия 1/2-финал за Купата на лигата. Вратарят на лондончани Тибо Куртоа има голямата заслуга, че „сините” не си тръгнаха победени от „Анфийлд”.

Еден Азар даде аванс на гостите с гол от дузпа още в 18-ата минута, а Рахийм Стърлинг отбеляза изравнителното попадение в 59-ата.

Домакините започнаха уверено двубоя и в 16-ата минута Джерард пробва удар от около 25 метра, но Куртоа загатна за още рано-рано трябваше да показва класата си.

В ответната атака Еден Азар бе съборен в наказателното поле на Ливърпул от Емре Чан и Мартин Аткинсън показа бялата точка. Азар се нагърби да изпълнява 11-метровия наказателен удар и не сбърка, давайки преднина на лондончани.

Двата отбора оставиха по-интересните моменти за втората част. Още с първия съдийски сигнал за вторите 45 минути „червените” наложиха висока преса и в 59-ата изравниха. Стърлинг получи топката в централната част на терена с гръб към вратата, обърна се, преодоля трима играчи в синьо и с прекрасен удар по диагонала не остави шансове на Куртоа.

След изравнителното попадение Ливърпул остана по-добрият отбор на терена, но трудно стигаше до чисти голови положения. Домакините залагаха на повече удари отдалече, които Куртоа с вещина отрази.

Най-опасното положение дойде малко след изравнителното попадение, когато Джерард стреля от границата на наказателното поле, но неговият удар срещна десния страничен стълб.

Реваншът на "Стамфорд Бридж" е на 27 януари.