3. Шок на „Стамфорд Бридж”: Третодивизионен отбор изхвърли Челси от ФА Къп след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брадфорд стигна до исторически обрат срещу лидера във Висшата лига

Лидерът във Висшата лига Челси бе изхвърлен от турнира ФА Къп, след като допусна обрат от 2:0 в своя полза. „Сините” от Лондон водеха с два гола аванс, но допуснаха обрат до 2:4 при домакинството си на третодивизионния Брадфорд насред „Стамфорд Бридж” в четвъртия кръг на турнира.

Жозе Моуриньо пусна втория си състав, имайки предвид противника, и въпреки това, Челси взе аванс от два гола след попадения на Гари Кейхил (21’) и Рамирес (38’). Джонатан Стед върна един гол преди почивката (41’), а през втората част започна истинската наказателна акция на гостите и след голове на Фелипе Мораеш (75’), Андрю Халидей (82’) и Марк Йейтс (90+4’) Челси напуска ФА Къп.

Челси започна добре двубоя и в 21-вата минута Гари Кейхил засече центриране на Оскар от корнер и откри резултата. Малко по-късно Рамирес открадна една топка в средата на терена, разигра на двойно със Сала, след което удвои аванса на домакините.

Четири минути преди почивката Мораеш центрира от свободен удар, топката бе изчистена, но право на крака на Джон Стед, който със страхотен шут заби топката под гредата.

Втората част започна без опасни ситуации. Моуриньо пусна Сеск Фабрегас и Вилиан на терена, но гостите изравниха. След грешка в отбраната на Челси последва удар, който Чех успя да избие, но право на пътя на Мораеш, който останал на празна врата, не пропусна.

В края на двубоя Брадфорд намери сили и за победата. В 82-рата минута след страхотна атака на гостите Халидей остави безпомощен Чех след силен удар с десния крак.

Зума можеше да изравни за Челси, но ударът му излезе в аут. Истинският шок на „Стамфорд Бридж” дойде в 94-тата минута, когато всички надежди за изравняване бяха смачкани. Джон Стед изведе Йейтс в перфектна позиция и появилият се като резерва ирландец подсигури успеха и прати Брадфорд в петия кръг на ФА Къп.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)