2. Световен футбол
  3. Гана спечели група С, Алжир е вторият отбор, който се класира напред

Гана спечели група С, Алжир е вторият отбор, който се класира напред

Алжир с Райс М’Боли спечели с 2:0 срещу Сенегал, а Гана обърна ЮАР и стигна до победа с 2:1

Отборите на Гана и Алжир прескочиха груповата фаза на Купата на африканските нации и се класираха за 1/4-финалите на турнира.

Отборът на Гана обърна ЮАР и стигна до победа с 2:1. Масонго откри резултата за Южна Африка с много красиво попадение в 17-ата минута.

Джон Бой изравни резултата в 73-тата, след като бе оставен непокрит и от 7-8 метра не сбърка. Победното попадение за тима на Авраам Грант отбеляза Андре Аю с глава седем минути преди края на мача.

Алжир с Райс М’Боли пък спечели с 2:0 срещу Сенегал. Алжирците поведоха още в 11-ата минута, след като дълга топка на Бугера изведе Марес сам срещу Кундул. 7-цата на Алжир овладя топката и спокойно завърши.

В началото на втората част фланелката на Маме Диуф бе скъсана при дърпане в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа за Сенегал. Вместо това даде жълт картон на нападателя за това, че бе излязъл и да смени фланелката си без негово позволение.

Крайното 2:0 оформи Набил Бенталеб в 82-рата минута сточен удар от границата на наказателното поле.

На 1/4-финалите Гана ще играе с класиралия се на второ място в група D, а Алжир – с победителя от група D.