3. Челси неочаквано сбърка у дома срещу Бърнли - 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси неочаквано сбърка у дома срещу Бърнли - 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иванович вкара нов гол, но Матич бе изгонен, а съдията Аткинсън подмина две дузпи за Челси

Поредният гол на Бранислав Иванович този път се оказа недостатъчен и Челси изненадващо се препъна за 1:1 у дома срещу новака Бърнли в 26-ия кръг на Висшата лига. Сърбинът даде аванс на отбора на Моуриньо през първата част, но Матич удари съперник без топка и в 70-ата минута бе изгонен, а с човек повече Бърнли стигна до изравнителен гол на Бен Мий.

Жозе Моуриньо обаче отново ще бъде бесен, защото съдията Мартин Аткинсън подмина две основателни претенции за дузпи през първата част за игра с ръка след удар на Иванович и бодичек срещу Диего Коща.

Така Челси остава на върха с 60 точки, но при успех Манчестър Сити ще се доближи само на 5 зад тях. „Гражданите” приемат Нюкасъл от 19:30 тази вечер.

Куадрадо отново бе титуляр и в 5-ата минута засече центриране на Филипе Луис, но вратарят Хийтън изби. Гостите отвърнаха с красиво воле на Барнс, но право в тялото на Куртоа.

В 13-ата минута Еден Азар разказа играта на Бен Мий на фланга и изчака включването на Бранислав Иванович, а сърбинът засече в мрежата за 1:0 с 30-ия си гол за Челси като цяло и втори в рамките на няколко дни след попадението в мрежата на ПСЖ.

3 минути след това Еден Азар накара Хийтън да спасява, а Кийн изби преди Диего Коща да довкара отблизо.

В 32-ата минута основателни претенции за дузпа в полза на Челси бяха подминати за пореден път този сезон. Ударът на Бранислав Иванович бе посрещнат с ръка от Майкъл Кайтли и макар неговата ръка да не бе в естествена позиция реферът Мартин Аткинсън замълча.

Минута преди почивката съдията подмина втора дузпа за Челси, този път още по-чиста. Джейсън Шакъл буквално измете Диего Коща в наказателното поле, а неясно защо Аткинсън пак не показа бялата точка.

Челси опита да удвои, но Иванович засече неточно с глава корнер на Фабрегас, а секунди по-рано Куртоа бе спасил страхотно под гредата след удар на Ашли Барнс.

Еден Азар изведе Коща, но испанският национал видя как Хийтън спасява удара му при първата открила се добра възможност пред него в мача.

Лидерът във Висшата лига бе нервен заради крехкия аванс и двете неотсъдени дузпи и това ясно се видя в 70-ата минута. Барнс влезе опасно срещу Матич, който реагира бурно и бутна съперника на земята, а Мартин Аткинсън веднага му вдигна червен картон и отборът на Моуриньо остана с 10 души.

„Виненочервените” се възползваха максимално от числения си превес и изненадващо стигнаха до точката. Арфийлд центрира от корнер в 81-ата минута и левият бек Бен Мий надскочи Рамирес, за да забие с глава зад Куртоа за 1:1.

До края Еден Азар и Дани Ингс изпуснаха по едно златно положение да донесат успех на своите отбори, но Бърнли си тръгна с точка от „Стамфорд Бридж”.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига