3. Блекбърн стигна до преиграване след нулево реми на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блекбърн стигна до преиграване след нулево реми на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роувърс ще се пробва да пребори именития си съперник в реванша на "Иууд Парк"

Отборът на Блекбърн успя да стигне до равенство 0:0 при гостуването си на Ливърпул в 1/4-финален мач за ФА Къп и стигна до преиграване. „Червените” държаха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не успяха да стигнат до победен гол.

Още във втората минута Ливърпул загуби един от ключовите си играчи. Мартин Шкъртел се контузи и трябваше да бъде изнесен на носилка. Бранителят на „червените” се сблъска с Гестед в борба за една висока топка, удари си лошо главата при падането и имаше нужда от медицинска помощ. Напускайки терена обаче, Шкъртел показа, че състоянието му е добро, вдигайки палците и на двете си ръце.

Домакините имаха силни претенции за дузпа, когато Адам Лалана бе съборен в наказателното поле. Блекбърн също искаше 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Стърлинг, но и при двете ситуации реферът не посочи бялата точка.

В 33-ата минута мърсисайдци успяха да добутат топката във вратата на Блекбърн, но попадението на Коло Туре бе отменено поради засада. В края на полувремето Даниел Стъридж пропусна прекрасна възможност да открие резултата, но ударът му бе спасен от Ийстууд.

Роувърс започна по-добре втората част и само четири минути след подновяването на играта Баптист стреля опасно с глава, Миньоле обаче успя да избие.

Малко по-късно отново Коло Туре се оказа в добра позиция в наказателното поле на Блекбърн. Този път бранителят на „червените” стреля с глава, но нацели лявата греда на Ийстууд.

Така, тимът на Гари Бойър удържа нулевото равенство и стигна до преиграване на своя „Иууд Парк”.

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига