Победи за домакините Леванте, Реал Сосиедад и Депортиво в Испания

Леванте и Реал Сосиедад спечелиха съответно срещу Еркулес и Хихон с 2:1, а Депортиво надви Сантандер с 2:0

Отборът на Леванте победи гостуващия Еркулес с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. И двете попадения за домакините паднаха през първата част, а „бяло-сините” върнаха един гол след почивката.

Леванте откри резултата още в 5-ата минута чрез Рубен Суарес Естрада, който заби страхотно попадение от пряк свободен удар извън наказателното поле на гостите. Хуанлу удвои преднината на домакините в 43-ата с гол от десетина метра в долния ляв ъгъл на врататата на „Еркуланос”.

Гостите успяха да върнат едно попадение осем минути преди края на срещата чрез звездата на отбора Давид Трезеге, който бе изведен от Сендоа, но силите на „бяло-сините” не стигнаха за повече.

По този начин Леванте се изкачи на девета позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Еркуланос продължават да са предпоследни с 30 пункта.

В друга среща от испанското първенство Реал Сосиедад надделя над гостуващия Спортинг Хихон със същия резултат 2:1.

Домакините излязоха напред в 32-ата минута с гол на Антоан Гризман, който се разписа от десетина метра в долния десен ъгъл на вратата на гостите. Хихон успя да изравни след почивката, когато в 69-ата минута Мигел де лас Куевас отбеляза красиво попадение от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно обаче Гризман донесе победата на Сосиедад с второто си попадение в мача.

След тази победа Реал заема 12-а позиция с 38 точки, докато Хихон е едно място по-нагоре със същия актив.

Депортиво Ла Коруня постигна победа с 2:0 над гостите от Расинг Сантандер в друг двубой от Испания.

Домакините поведоха в продължението на първата част чрез Ласад Нуюй, който засече с глава центрирането на Мануел Пабло. Четири минути след почивката Сиско оформи крайното 2:0 с идентично попадение, този път обаче авторът на първия гол Нуюуй сложи топката на главата на Сиско.
Така Депортиво прибави три точки към актива си и вече заема 13-а позиция с 38. Отборът на Расинг пък е 15-и с точка по-малко.

Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Анчелоти иска Рабио в Реал

Френският халф е опция за "белия балет"

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон