Венгер не стисна ръката на Крал Кени след 1:1, Далглиш го псува (видео)

Мениджърът на Арсенал пак изпусна нервите си след болезненото равенство на своя отбор

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер бе страхотно разочарован след драматичното равенство на неговия отбор с Ливърпул. Французинът не за пръв път изпусна нервите си след крайния съдийски сигнал при 1:1.

Този път пред 60 029 зрители на „Емирейтс“ той отказа да се ръкува с легендата на „мърсисайдци“ Кени Далглиш, който тръгна да му подава ръка, но Венгер бе толкова бесен от дадената за Ливърпул дузпа в 11-ата минута от продължението на мача, че отказа да се ръкува, с който и да било и на главно място с рефера Андре Маринър и неговите помощници, както и треньорът на Ливърпул.

Далглиш обаче не остана длъжен на своя колега и избълва цветущи изрази по негов адрес, които Венгер повече от добре чу. Възможно е Футболната асоциация на Англия тепърва да разследва случая и думите, казани от шотландеца.

Интересното в случая е, че същият съдия ръководи двубоя Ливърпул – Манчестър Юнайтед 3:1 през март, както и Челси – Ливърпул 0:1.

От началото на годината пък той е свирил и два мача на Арсенал – срещу Уест Хям, където „артилеристите“ победиха с 3:0 и срещу Ипсуич (0:1), но там бе четвърти съдия.

Равенството днес на практика почти изхвърли Арсенал от борбата с Манчестър Юнайтед за титлата.