3. Крилата на "орлите" смазаха Куинс Парк Рейнджърс за едно полувреме (ВИДЕО)

Крилата на "орлите" смазаха Куинс Парк Рейнджърс за едно полувреме (ВИДЕО)

Фамозен гол на Мат Филипс от над 35 метра се оказа само почетен и КПР загуби с 1:3 на "Селхърст парк"

Кристъл Палас направи решителна крачка към спасението след класически успех с 3:0 у дома срещу Куинс Парк Рейнджърс в първа среща от 29-ия кръг на Висшата лига. И трите гола паднаха още преди почивката, а с трите точки Палас се отдалечи на цели 11 от опасната зона, в която останаха „рейнджърите”.

В първите 15 минути нищо не подсказваше какво ще се случи до почивката, защото КПР контролираше играта, атакуваше повече, но така и не намери начин да създаде нещо опасно.

Домакините постепенно изравниха играта и Скот Дан опита да засече с глава след корнер, но нямаше сила в удара му.

В 21-та минута Яник Боласие проби на скорост в типичния си стил и центрира остро в пренаселеното наказателно поле, където Уилфред Заха протегна крак и прати зад мрежата – 1:0.

Голът изцяло обърна настроението в мача и Глен Мъри чукна за Боласие, а неговият удар към вратата бе избит от Сандро.

Скоростта на Боласие се оказа решаваща и в 40-ата минута, когато той отново се откъсна на фланга, вратарят Роб Грийн не се справи с ниското центриране и Джеймс Макартър отблизо покачи на 2:0.

Само 90 секунди по-късно този път Заха създаде главоболия за гостите на фланга и намери Джоел Уорд, който задържа топката между трима и прониза долния ъгъл – 3:0 за „орлите”.

Джейсън Пънчън се контузи в началото на втората част и Пардю го замени принудително с Дуайт Гейл.

КПР пак имаше сериозни проблеми да измисли нещо в атака и едва в 72-ата минута Чарли Остин засече с глава центриране на Таарабт, но право във вратаря Сперони.

При цялата си немощ в предни позиции Куинс Парк Рейнджърс вкара един от кандидатите за гол на сезона. Мат Филипс пое на около 40 метра пред вратата и изстреля прекрасно право под сглобката, където Сперони нямаше шанс да се намеси – 3:1, но този гол се оказа само почетен.

В класирането Кристъл Палас вече има 33 точки на 12-а позиция, докато Куинс Парк Рейнджърс си остана първият отбор под чертата на 18-о място с 22 точки.