Арсенал се сбогува с мечтите за титлата след загуба от Болтън (видео)

Арсенал се сбогува с мечтите за титлата след загуба от Болтън (видео)

Момчетата на Оуен Койл победиха „топчиите” с 2:1, Марто остана цял мач резерва

Съставът на Арсенал остана само с математически шансове за титла в английската Висша лига, след като допусна поражение с 1:2 при визитата си на Болтън в 34-ия кръг.

Старши треньорът на домакините Оуен Койл направи две промени в стартовия състав от поражението с 0:4 в полуфинала за ФА къп, когато момчетата му бяха разбити от Стоук, като една от тях бе свързана с българския национал Мартин Петров.

Бързоногото крило седна на пейката заедно с хърватина Иван Класнич, а техните места на терена бяха заето от Матю Тейлър и Даниел Стъридж. В тима на Арсенал пък бе направена само една промяна в сравнение със състава, започнал в лондонското дерби с Тотнъм (3:3), като на мястото на Абу Диаби се появи игралият в Болтън под наем миналия сезон Джак Уилшър.

„Артилеристите” стартираха силно в началото, тъй като отбраната на домакините изпитваше доста затруднения с опазването на Тио Уолкът, който дори бе съборен в наказателното поле, но претенциите за дузпа на гостите се оказаха напразни.

След първоначалния натиск на „топчиите” обаче домакините успяха да намерят своя ритъм и в края на полувремето съумяха да открият резултата чрез подвизаващия се под наем от шампиона Челси английски нападател Даниел Стъридж.

Младокът се възползва от разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер, при което удар с глава на Гари Кейхил бе избит на голлинията от Самир Насри, но при добавката младежкият национал на Англия бе безпогрешен.

В 43-ата минута Арсенал бе близо до това да изравни резултата, но удар на капитана Франсеск Фабрегас срещна страничната греда.

Така момчетата на Оуен Койл се прибраха с минимален аванс на почивката, а две минути след нея получиха шанс да удвоят преднината си след малко пресилена дузпа заради нарушение на Джуру срещу Стъридж.

Изпълнението на капитана на тима Стивън Дейвис обаче бе спасено от стража на Арсенал Войшчек Шчесни и така резултатът се запази, а след само минута бе изравнен.

Попадението бе дело на нападателят на гостите Робин ван Перси, който направи няколко финта на ъгъла на наказателното поле, а после и двойно подаване със Секс Фабрегас, след което прати топката в мрежата на Яскилайнен.

Голът бе седми пореден за холандеца при визита, с което националът на „лалетата” счупи рекорда на Висшата лига. След попадението лондончани натиснаха сериозно своя съперник, който бе подкрепян от рекордните за сезона 26 881 зрители, но пропуски на Насри и Фабрегас ги лишиха от пълен обрат в срещата.

Вместо това обаче, в последната минута на редовното време, Болтън стигна до успеха след ново изпълнение на ъглов удар, при което точен с глава бе появилият се само пет миунти преди това Тамир Коен.

Така четири кръга преди края на сезона в Премиършип съставът на Арсенал остана на 9 точки зад лидера във временното класиране на Манчестър Юнайтед, когото приема следващия уикенд. 

След успеха пък Болтън остана на осма позиция и вече е само на точка от седмия Евертън.

Стартови състави:

Болтън: Яскилайнен, Стейнсон, Найт, Кейхил, Рообинсън, Лий, Муамба (’71 Марк Дейвис), Елмандер (’90 Класнич), Стивън Тейлър, Стъридж (’85 Коен), Кевин Дейвис;

Арсенал: Шчесни, Саня, Кошчелни, Джуру, Клиши, Сонг (’65 Шамак), Уилшър (’85 Рамзи), Уолкът (’73 Аршавин), Фабрегас, Насри, Ван Перси;

Пеп е доволен: За седми пореден път сме на 1/2-финал за ФА Къп! Това е невероятно!

Той похвали футболистите си за харакетра срещу Борнемут

Наполи удари Милан и продължава битката за Скудетото с Интер

Неаполитанци стигнаха до успех с 2:1

Арсенал пожела Гьокереш от лятото

Лондончани ще се опитат да си решат проблемите си в атака със шведската звезда на Спортинг

Рен, Оксер и Льо Авър не допуснаха грешки и записаха победи в Лига 1

Вижте кои противници победиха въпросните тимове

Валенсия надделя над Майорка и записа много важна победа (ВИДЕО)

"Прилепите" стигнаха до успех с 1:0

Неизвестни лица нападнаха влак, който е превозвал фенове на Лайпциг

Извършителите са били привържении на Гладбах

Атлетик Билбао се препъна срещу Осасуна на своя "Сан Мамес"

Домакините не успяха да победят, макар че бяха в ролята на фаворити

ПАОК и Десподов с феноменален обрат срещу АЕК (ВИДЕО)

Отборът от Солун губеше с два гола, но обърна мача

Интер не срещна трудности със "зебрите" и продължава да гони голямата цел (ВИДЕО)

Грандът от Милано спечели с 2:1