Удинезе излъга Лацио в битката за четвъртото място в Серия А след невероятна драма на "Стадио Фриули" (видео)

Срещата бе изпълнена с вълнуващи моменти, а зрителите на двубоя видяха три гола, пропусната дузпа и червен картон

Борещият се за класиране в Шампионската лига през следващия сезон тим на Удинезе регистрира изключително важна победа в днешния си мач от 36-ия кръг на Серия А. „Зебрите” спечелиха домакинството си на Лацио на „Стадио Фриули” с 2:1 и по този начин изместиха „орлите” от първото място.

Резултатът бе открит в 35-ата минута, когато звездата на Удинезе – Антонио Ди Натале, бе изведен от Алексис Санчес и с хубав удар преодоля Фернандо Муслера за 1:0. До почивката нападателят успя да отбележи още един гол – в 42-ата минута, и по този начин преднината на „зебрите” бе удвоена.

През второто полувреме Лацио бе по-активният тим и усилено търсеше попадението, а отлична възможност за отбелязване на такова се откри пред „орлите” в 67-ата минута, когато Габриеле Анджела бе изгонен, а гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Мауро Сарате, но изпълни дузпата по изключително слаб начин. Футболистът имаше намерение с лек удар в средата на Ханданович да преодолее стража на домакините, но вратарят на Удинезе разбра намерението на своя противник и оставайки в средата на вратата, улови безпроблемно.

„Орлите” все пак достигнаха до едно попадение, което дойде в 76-ата минута и бе дело на Козак. Силите на гостите обаче не достигнаха, за да бъде постигнато равенството, и така Удинезе се поздрави с успеха.

След победата „зебрите” изместиха „орлите” от четвъртото място и са с актив от 62 точки. Лацио има две по-малко и е пети.