Националките по баскетбол с втора загуба от Германия в контролите

Женският национален отбор на България загуби и втората си контролна среща в Германия. Българките се подготвят за допълнителните квалификации за Евробаскет 2011 в Полша.

Възпитаничките на Хосе Мария Бусета, който отстъпиха в първия мач с 52:67 точки, във втората среща загубиха с 60:64 (17:14, 18:7, 14:20, 11:23).

Българките водеха на почивката с 35:21, но през второто полувреме реализираха само 25 точки. Всички момичета, които се готвят със състава от 20 април насам, взеха участие в приятелската среща.

Най-резултатна бе Доника Ходжис с 16 точки, Жаклин Златанова добави 11, а Зоя Станоева – 10.

Последната контрола е днес от 16,00 часа.