Ринг (Каварна) спечели купата Добротица

Каварненският спортен клуб Ринг спечели купата Добротица за най-добре представилия се отбор на завършилото в града седмо държавно първенство по кик бокс в стиловете фул контакт и кик лайт контакт за всички възрастови групи.

Възпитаниците на треньора Ердоан Демиров получават за четвърти път големия приз на турнира, който преминава под патронажа на кмета на община Каварна Цонко Цонев. В зала Олимпиада те извоюваха четири златни, два сребърни и един бронзов медал.

На втори и трето място по брой спечелени отличия са кикбоксьорите от клубовете Интер и Аякс от Бургас. По време на трите състезателни дни от 13 до 15 май беше направен кастинг за националния отбор в стил фул контакт, който ще представи България на предстоящата Балканиада през този месец в Сърбия.

В турнира участваха общо 218 състезатели, които си разпределиха 124 комплекта медали.

За 40 секунди: Българин стана еврошампион по бокс за юноши

Янко Илиев прати на 2 пъти съперника си на пода във финала за по-малко от минута