Ивет поведе в ранглистата на 100 метра в Европа

Водещата българска спринтьорка Ивет Лалова оглави ранглистата на Европа на 100 метра, след като спечели с време 11.08 секунди финала в първия кръг на отборния шампионат на Турция в Измир.

"Много съм щастлива от резултата, който постигнах", коментира от Измир Лалова, която се състезава за Енка (Истанбул). "От пет години мечтая за такова бягане", допълни българката. Постижението на Ивет е най-доброто в Европа за годината и неин личен рекорд, откакто тя си счупи крака през 2005 година. Трета във финала в Измир с време 11.65 секунди е състезаващата се за Бешикташ Тезджан Наимова. По-късно тази вечер, двете атлетки ни ще участват с отборите си в щафетата на 4х100 метра. Утре Лалова и Наимова пък ще стартират и на 200 метра. В Измир за Бешикташ ще участва в скока на височина и Венелина Венева.

"Страшно съм щастлив и доволен от упоритостта и целеустремеността, с която Ивет си преследва целите", заяви президентът на БФЛА Добромир Карамаринов. Той допълни: "Беше ясно, че след толкова тежка контузия няма как веднага да се върне към старата си форма. По тази причина, големият атлет е голям, защото може да преодолява трудности и недоверие, и в крайна сметка да постигне това, за което е орисан".
ШОК: Олимпийската шампионка в спринтовете пропуска Париж 2024

Илейн Топмсън-Хера е аут след контузия в ахилеса

Изписаха Александра Начева от Пирогов

Тя трябваше да претърпи операция след фрактура в глезена

Саръбоюков със сребърен медал след скок над 8 метра в Гърция

Българинът остана единствено зад олимпийския, световен и европейски шампион Милтядис Тентоглу