Интер изпусна Милан в нервно дерби с три отменени гола (ВИДЕО)

Манчини побесня заради отменен автогол на Мексес, а двете нули така и не бяха променени

162-ото „Дерби дела Мадонина” между Интер и Милан завърши 0:0 след три отменени гола – два на Интер и един за Милан. Нулевото реми сложи точка на 31-ия кръг в Серия А, а градските съперници останаха съседи в средата на таблицата – Милан е девети с 43 точки, Интер е десети с 42. Това бе първо дерби на Милано без голове от 2004 година насам.

И двата отбора трудно ще стигнат до евротурнирите, затова тази вечер градската чест беше още по-важна и 75 000 души бяха изпълнили до краен предел „Джуезепе Меаца”.

Манчини поднесе голяма изненада и заложи като титуляр на 18-годишния Асане Гнукури като титуляр за първи път точно в това буйно дерби. Пипо Индзаги пък за първи път пусна Сусо като титуляр.

През първата част и двата отбора допускаха много грешки и създаваха малко голови положения. Ернанес пробва специалитета си с удар от дистанция, но Диего Лопес бе нащрек и изби над гредата.

Ковачич също стреля от разстояние и извади в аут. Менес пусна подканяща топка пред вратата на „нерадзурите”, ала нямаше кой да засече. Сусо тества ръкавиците на Ханданович с топовен изстрел.

Гари Медел получи жълт картон и ще бъде наказан за следващия мач с Рома. След половин час игра Де Йонг стреля след пряк свободен удар на Сусо, Ханданович спаси, а Алекс вкара при добавката, но бе вдигнат флаг за засада на холандеца още първия път.

Ранокия решително пресече пас на Бонавентура за Ван Гинкел и първата част мина без голове.

През втората част Интер вдигна оборотите и натика съперника в неговата половина. Ернанес намери Икарди, който пусна за Паласио и топката бе в мрежата, но и този гол бе отменен за засада на Икарди, и правилно.

Родриго Паласио пропусна голям шанс в 57-ата минута, когато бе изведен срещу Лопес, но Мексес изби с крак удара му, после топката срещна и ръката на защитника, но съдията Лука Банти прецени, че не е имало умисъл.

„Нерадзурите” още веднъж искаха дузпа, когато удар на Ернанес нацели ръката на Антонели, ударът не бе точен, но ръка имаше и съдията пак замълча.

Голямата драма дойде в 72-ата минута. Ернанес центрира ниско за Паласио, който се размина току пред целта, но Мексес насочи в собствената си врата. Главният рефер Лука Банти посочи центъра, но асистентът му от далечната страна показа добър поглед над играта и забеляза нарушение на Паласио, който задържа с ръце и завъртя Антонели преди паса на Ернанес и въпреки гнева на символичните домакините гол не бе зачетен.

Лопес спаси удар на Жуан Жезуш, а Д’Амброзио стреля неточно. Интер сякаш повече търсеше победата и в 90-ата минута Икарди пропусна златен шанс, защото овладя пас на Шакири в наказателното поле, нагласи на десния си крак, но би покрай лявата греда.