Лион игра цял час с 10 души, но се пребори за точка срещу Сент Етиен

"Хлапетата" изпуснаха шанса да се върнат еднолично на върха, сега са с равни точки с ПСЖ

Лион пропусна шанса да се изкачи еднолично на върха в Лига 1 след 2:2 у дома срещу Сент Етиен в късното неделно дерби от 33-ия кръг.
Всичко започна отлично за „хлапетата” на „Стад Жерлан” и централния нападател Клинтън Н’Жие се разписа след пас на Набил Фекир в 24-ата минута.

Само 5 минути по-късно обаче централният защитник Линдзи Розе направи дузпа и заслужи червен картон, а Макс Градел изравни от бялата точка.

Така Лион игра повече от час с човек по-малко. Въпреки това, домакините по нищо не отстъпваха на своя гост. Треньорът на Сент Етиен Кристоф Галтие направи промяна в своя тим с оглед червения картон и резервата Хамума му се отблагодари с гол за 2:1 точно преди почивката.

С човек повече „зелените” не съумяха да задържат аванса, а евентуална победа щеше да ги изравни с Монако на третото място.

Вместо това още в началото на  втората част десният бек Кристоф Жале изравни за Лион след втора асистенция на Набил Фекир – 2:2.

До края Сент Етиен не използва численото си предимство и ремито се запази.

Лион е с равни точки на върха с ПСЖ (по 65), а Сент Етиен е наравно с Марсилия на 4-а позиция (по 57 точки).