Идеите на Наско Сираков липсват на българския футбол. Той е от малкото хора в страната, постигнали много, и може да каже истината на футболистите и ръководствата. Това каза бившият селекционер на „лъвовете” Станимир Стоилов в актуално студио „Дерби”, предадено пряко от Novsport.com.
Разбирането за спорта на Наско Сираков липсва на българския футбол. Само, че никой не иска да ги чуе. Какъв е смисъла само да ги повтаря? Хората, като него, трябва да се слушат, защото последно време много малко са постигнали колкото него. Не случайно и футболисти, и треньори, постигнали нещо, искат да напускат България. Той може да каже истината за българските клубове, футболисти, ръководители. Той се умори да повтаря едно и също, обясни Мъри
Той подчерта, че проблемите на родния футбол се задълбочават от много години насам. Усеща се и липсата на нови треньорски кадри, допълни бившият наставник на Левски.
България е по-добрият отбор от Черна гора, въпреки че те имат 11 точки в групата. За поколението през 1994 няма какво да говорим. Сега отборът се опитва да игра футбол, което е похвално. Всички тъгуваме и съжаляваме, че не сме на по-добро ниво. Нямаме шансове, каквото и да говорим е само фантазии. Според мен България трябва да помисли сериозно за футбола си. Първото трябва да имаме силно първенство, после силни футболисти, които играят навън. Тогава който и да е дойде като треньор няма да има значение. Проблемът не е в треньора, или някой футболисти – главният проблем е западането на българския футбол. Финалът за Купата беше на едно добро ниво, въпреки че имаше напрежение в двата отбора. Опитаха се да играят качествен футбол, ЦСКА заслужено спечели.
Стоилов каза още, че една от големите разлики между Кипър и България е уважението между институциите.
В Кипър всички решения на футболната централа не се обсъждат. Съдийството не смятам, че е кой знае колко по-добро от нашето. Коментарите срещу тях се глобяват с 10 хил. евро. Има уважение между институциите. И там се допускат грешки, но всеки приема нещата от добрата им страна. Като бази, условия за игра и работа – не можем да се сравняваме с тях, допълни той.