Марица стана вицешампион при момичетата, изпуска ЦСКА на финала

Марица стана вицешампион при момичетата, изпуска ЦСКА на финала

Финалът, който се игра в спортна зала "Асеновец" в Сливен, приключи с победа за "червените"

Младите волейболистки на Марица станаха вицешампионки на България, след като изпуснаха да бият връстничките си от ЦСКА на финала от държавното първенство на страната при момичетата до 15-годишна възраст, който се игра в спортна зала „Асеновец” в Сливен. 

Маричанки трябва да се сърдят само на себе си за загубата от армейките, след като в по-голямата част от мача пловдивчанки бяха равностойни на съперничките си от София. 

В решителните моменти обаче "жълто-сините" се пропукваха в защита и след наивни грешки край мрежата не успяха да се противопоставят успешно на „армейките”. 

Иначе Марица започна ударно срещата и измъкнаха първия гейм с 25:23. Вторият обаче го загубиха с 14:25. 

В третата част маричанки отново тръгнаха отлично и поведоха с 8:1, на ЦСКА бързо се окопити, изравни за 14:14, а от там взе часта с 25:17. Това като че ли прекърши пловдивските волейболистки, които вместо да натиснат и да изравнят в ІV гейм, те го отстъпиха аристократично на съперничките си и паднаха с 15:25 почти без бой. 

Така „армейки” и маричанки отново се изправиха един срещу друг във финалния спор за шампионската титла, която отново отиде в ЦСКА. 

За пореден път ще се повтори битка за златото между двете най-класни селекции в женското ни направление. 

През изминалия сезон ЦСКА и Марица спориха за титлата при жените, след това при девойките старша възраст, като битките засега все се печелеха от червените, които триумфираха със златото и в двата финала. Сега младите „армейки” отново победиха, а за маричанки остана утешението, че са почти равностойни на тях.

Левски премаза ЦСКА с 3:0 гейма в женското волейболно първенство

"Сините" момичета не дадоха шанс на опонента си

Шампионът Марица стартира с победа полуфиналите за жени

"Жълто-сините" записаха чист успех срещу ЦПВК

Левски отнесе ЦСКА с 3:0

Вторият мач между Левски и ЦСКА е в сряда в зала "Христо Ботев" от 18:00 часа

ЦСКА на полуфинал след победа в Бургас

„Червените“ са последните участници в топ 4 на НВЛ

Миньор изпадна от волейболния елит

Отборът на Добруджа победи Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:20) в решителния плейаут в столичната зала "Васил Симов".

Желязков: Падна голяма тежест от раменете ни

Заслужено продължаваме, призна треньорът на Левски

Левски е на полуфинал в Супер Волей

Волейболистите на Левски София са третият полуфиналист в efbet Супер Волей, след като се наложиха над Черно море (Варна) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:14, 25:18)

Ясна е програмата за полуфиналите в женската НВЛ

От Марица (Пловдив) публикуваха на официалния си сайт програмата за полуфиналните срещи в Националната волейболна лига за жени.

Локомотив Авиа отстрани Дея спорт, трети мач между ЦСКА и Нефтохимик

Пловдивчани се класираха на полуфинал